Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  – 27 maja 2018 r.

 1. Dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.

Jest to jednocześnie w naszej Parafii dzień uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego uczniów klas IV:

- godzina 10.00 Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,

- godzina 12.00 uczęszczających do szkół poza terenem parafii.

 1. Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do środy poprzez uczestnictwo we mszy świętej o godzinie 18.00, a zakończy się w czwartek tj. w Boże Ciało udziałem w procesji eucharystycznej, która będzie po mszy świętej o godzinie 12.00.
 2. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela miesiąca maja. Na mszy dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 3. Dziś o godzinie 16.00 spotkanie w nowym domu parafialnym dla Przewodniczących kół różańcowych.
 4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele jeszcze do środy włącznie, o godzinie 17.30.  Dziś z racji niedzieli nabożeństwo majowe o godzinie 16.30.
 5. W najbliższy czwartek 31 maja - uroczystość Bożego Ciała. Główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu parafii z pocztami sztandarowymi, asystę procesyjną oraz dzieci po pierwszej komunii świętej i odnowieniu przyrzeczeń chrztu świętego. Wszystkie dziewczynki, które tydzień temu pierwszy raz przyjęły komunię świętą w sposób szczególny zapraszam do sypania kwiatkami. Zapraszam Parafian i Gości. Zwracam się z prośbą o przyniesienie w dzień Bożego Ciała świeżych płatków kwiatów, które posłużą dziewczynkom do sypania w czasie procesji eucharystycznej.
 6. W piątek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
 • sobota 2 czerwca połączone z nabożeństwem pierwszosobotnim, po mszy świętej która będzie o godzinie 17.00,
 • sobota 9 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 16.00,
 • sobota 16 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.30,
 • sobota 23 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 19.00,
 • sobota 30 czerwca po mszy świętej, która będzie o godzinie 16.00.

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca czerwca:
 1. Pierwszy piątek: Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Adoracja w ciszy od 16.30 do nabożeństwa czerwcowego, czyli do godziny 17.30.
 2. Nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z nabożeństwem czerwcowym, po mszy świętej, która będzie o godzinie 17.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej komunii św. do sypania kwiatkami.

 1.  SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED VII MARSZEM DLA ŻYCIA I RODZINY W PŁOCKU

Kochani Diecezjanie!

Zachęcam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka i okolic do udziału w VII Marszu dla Życia i Rodziny w Płocku, połączonym z XIII Pieszą Pielgrzymką do relikwii św. Joanny BerettyMolli, patronki małżonków i rodziców. Rozpocznie się on w niedzielę, 3 czerwca br., o godz. 10.30, przed kościołem parafii św. Wojciecha na Podolszycach Południowych, skąd wyruszy w kierunku parafii pw. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy. O godz. 12.00 zostanie tam odprawiona pod przewodnictwem biskupa Mirosława Msza św. w intencji małżeństw, rodzin i życia, a po niej wspólny festyn.

Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny naszego miasta, kapłanów, kleryków, siostry zakonne, wszystkich ludzi dobrej woli do świętowania oraz okazania szacunku dla wartości życia w roku naszego Świętego Patrona, Stanisława Kostki, a także w 100-lecie Niepodległości naszej Ojczyzny. Hasłem Marszu są słowa: „Polska Rodziną silna!”. Wszystkim Organizatorom i uczestnikom z serca błogosławię!

 

Płock, dnia 21 maja 2018 r.

W święto NMP, Matki Kościoła

 

Wasz Biskup Piotr

 

 1.  Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Gruzji i Armenii, do dnia 10 czerwca wpłacili II ratę, w wysokości 500 USD. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 10 sierpnia.
 2.  Pragnę z radością poinformować, że w sobotę 2 czerwca na mszy świętej o godzinie 11.00 w katedrze płockiej nasz parafianin Bogdan Kołodziejski przyjmie Święcenia Diakonatu. Gorąco zachęcam do udziału w tejże uroczystości oraz proszę o modlitwę w jego intencji.
 3.  Zgodnie z kalendarzem rocznym naszej Parafii za dwa tygodnie, w niedzielę 10 czerwca o godzinie 12.00, uroczysta msza święta w intencji dostojnych jubilatów obchodzących 50 rocznicę ślubu. Serdecznie zapraszam na tę szczególną mszę świętą.
 4.  Bóg zapłać rodzicom dzieci, które dziś odnowiły przyrzeczenia chrztu świętego za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła. Również za kwiaty dziękuję wczoraj Zaślubionym.
 5.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  W tym tygodniu przypada 1 czerwca - Dzień Dziecka. Życzymy wszystkim dzieciom, aby na drodze swego życia spotykali wspaniałych ludzi, którzy pomogą im dobrze przeżyć tak ważny czas wiosny swojego życia. W intencji wszystkich dzieci będziemy się modlić 1 czerwca na mszach świętych oraz nabożeństwie czerwcowym.
 7.  My duszpasterze, już zwyczajowo, wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje