Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018 r.

 1. Dziś doroczna uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość przyjęcia po raz pierwszy komunii świętej przez uczniów klas III:

- godzina 10.00 dla dzieci w albach;

- godzina 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.

 1. Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do piątku. Dzieci gromadzą się z najbliższymi, każdego dnia na mszach świętych o godzinie 18.00.
 2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego. Msze święte godzina 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy - godzina 18.00.
 3. Przyszła niedziela jest uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.

Jest to jednocześnie w naszej Parafii dzień uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego uczniów klas IV:

- godzina 10.00 Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,

- godzina 12.00 uczęszczających do szkół poza terenem parafii.

W gablotach przed kościołem zostały umieszczone informacje o spotkaniach praktycznych, które będą się odbywać w tym tygodniu.

 1. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca maja. Na mszy dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 2. Trwa miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
 • 26 maja po mszy świętej o godzinie 18.00.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

 1. Już dziś pragnę poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała – 31 maja - główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam wszystkie jednostki Straży Pożarnej z terenu parafii z pocztami sztandarowymi, asystę procesyjną. Wszystkie dziewczynki, które dziś pierwszy raz przyjęły komunię świętą w sposób szczególny zapraszam do sypania kwiatkami. Zapraszam Parafian i Gości. Zwracam się z prośbą o przyniesienie w dzień Bożego Ciała świeżych płatków kwiatów, które posłużą dziewczynkom do sypania w czasie procesji eucharystycznej.

 

 1. Czerwiec to miesiąc Marszów dla Życia i Rodziny, które są pięknymi manifestacjami przywiązania do tradycyjnych wartości, a także promocji wartości życia, małżeństwa i rodziny. Więcej informacji na stronie: http://marsz.org.

 

W niedzielę za dwa tygodnie tj. 3 czerwca odbędzie się również płocki Marsz – już po raz siódmy. Będzie on połączony z XIII Pieszą Pielgrzymką do św. Joanny Beretty Molla.

PROGRAM
Start: godz. 10.30 – parafia pw. św. Wojciecha w Płocku (ul. Św. Wojciecha 2, Podolszyce Południowe)
Finał: parafia pw. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy:
godz. 11.30 – różaniec ze św. Joanną
godz. 12.00 – Msza św., przewodniczy Bp Mirosław Milewski
godz. 13.00 – Festyn Rodzinny
– występ zespołu Pieśni i Tańca „Kocierzewiacy”,
– spotkanie z Joanną i Norbertem Dawidczykami, autorami książki „Torcik małżeński”,
– rozstrzygnięcie konkursu genealogicznego,
– pokaz uczniów Płockiego Uniwersytetu Ludowego,
– park rozrywki dla dzieci,
– poczęstunek.
godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie Festynu
Zapraszamy do udziału!

Ks. Wojciech Kućko
Dyrektor Wydziału ds. Rodzin

 1. Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Gruzji i Armenii, do dnia 10 czerwca wpłacili II ratę, w wysokości 500 USD. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 10 sierpnia.
 2.  Kuria Diecezjalna Płocka informuje, iż dnia 25 maja br. odbędzie się kolejny pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu katolickim w Płocku przy ul. Kobylińskiego.
 3.  Dom Rekolekcyjny „Studnia” zaprasza na Fundament Rekolekcji Ignacjańskich, które odbędą się w dniach 10-15 czerwca 2018 r. Szczegóły i zapisy przez formularz na stronie www.studnia-rekolekcje.pl
 4.  Pragnę z radością poinformować, że w sobotę 2 czerwca na mszy świętej o godzinie 11.00 w katedrze płockiej nasz parafianin Bogdan Kołodziejski przyjmie Święcenia Diakonatu. Gorąco zachęcam do udziału w tejże uroczystości oraz proszę o modlitwę w jego intencji.
 5.  Bóg zapłać rodzicom dzieci, które dziś po raz pierwszy przystąpiły do komunii świętej za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła. Również za kwiaty dziękuję wczoraj Zaślubionym.
 6.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 7.  W najbliższą sobotę przypada 26 maja – Dzień Matki. My Kapłani, wszystkim tu obecnym Mamom i wszystkim Mamom z terenu Parafii, pragniemy wyrazić wdzięczność za wielką miłość i trud wkładane w wychowanie dzieci oraz w życie całych rodzin. W tym dniu w kościele będziemy się modlić za wszystkie Matki, w czasie mszy świętych i nabożeństwa majowego.
 8.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje