Wniebowstąpienie Pańskie – 13 maja 2018 r.

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesioną od kilku lat na najbliższą niedzielę po dniu, w którym mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Dziś pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Z racji niedzieli rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 16.00, po nim nabożeństwo majowe, na zakończenie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, przy śpiewie  pieśni Z dalekiej Fatimy. Następnie msza święta o godzinie 17.00.
 3. Przyszła niedziela jest doroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej przez uczniów klas III:
 • godzina 10.00 dla dzieci w albach;
 • godzina 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.
 1. W gablotach przed kościołem zostały umieszczone informacje o spotkaniach praktycznych przed I-szą spowiedzią i komunią świętą oraz przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Trwa miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
 • 19 maja godzina 19.00,
 • 26 maja po mszy świętej o godzinie 18.00.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

 1. W dniu 26 czerwca br. organizowana jest jednodniowa autokarowa pielgrzymko wycieczka do Ojcowa, Oświęcimia - Brzezinki i Częstochowy. Lista została już zamknięta, a ci którzy się zapisali proszę, aby uregulowali należność do 10 maja, ponieważ jest lista rezerwowa.
 2. Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Gruzji i Armenii, do dnia 10 czerwca wpłacili II ratę, w wysokości 500 USD. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 10 sierpnia.
 3. Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku zaprasza chętnych w najbliższą sobotę tj. 19 maja, na Dzień Otwartych Drzwi.
 4. Dziś, przedstawiciele Caritas Diecezji Płockiej, w ramach akcji „Pola nadziei” niesienia pomocy podopiecznym Hospicjum, przeprowadzają zbiórkę na zewnątrz kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 5.  Kuria Diecezjalna Płocka informuje, iż dnia 25 maja br. odbędzie się kolejny pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem. Pogrzeb rozpocznie się o godz. 17.00 w kaplicy na cmentarzu katolickim w Płocku przy ul. Kobylińskiego.
 6.  Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 7.  Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do prezbiterium naszego kościoła.
 8.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 9.  Trwa czas ważnych egzaminów maturalnych. Podczas mszy świętych niedzielnych i codziennych pamiętajmy o naszych maturzystach, prosząc o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów i o właściwy wybór dalszej drogi życiowej.
 10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje