VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018 r.

 

 1. W ubiegły piątek przypadała uroczystość Świętego Floriana, patrona Strażaków. Dziś o godzinie 12.00 odprawię mszę świętą w intencji wszystkich Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Serdecznie zapraszam wszystkie Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze sztandarami. W czasie mszy świętej będę również pamiętał w modlitwie o strażakach zawodowych, mieszkających na terenie naszej parafii. Wszystkich strażaków, po mszy świętej, zapraszam na spotkanie do nowego domu parafialnego.
 2. Po sumie, z racji pierwszej niedzieli miesiąca maja, wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam do udziału asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej spowiedzi i komunii św. do sypania kwiatkami oraz poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
 • 12 maja godzina 19.00,
 • 19 maja godzina 19.00,
 • 26 maja po mszy świętej o godzinie 18.00.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

 1. Pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie będzie 13 maja. Z racji niedzieli rozpocznie się nabożeństwem różańcowym o godzinie 16.00, po nim nabożeństwo majowe, na zakończenie procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej, przy śpiewie  pieśni Z dalekiej Fatimy. Następnie msza święta o godzinie 17.00.
 2. W niedzielę za tydzień będziemy obchodzić uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesioną od kilku lat na najbliższą niedzielę po dniu, w którym mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
 3. W dniu 26 czerwca br. organizowana jest jednodniowa autokarowa pielgrzymko wycieczka do Ojcowa, Oświęcimia - Brzezinki i Częstochowy. Lista została już zamknięta, a ci którzy się zapisali proszę, aby uregulowali należność do 10 maja, ponieważ jest lista rezerwowa.
 4. W gablotach przed kościołem zostały umieszczone informacje o spotkaniach praktycznych przed I-szą spowiedzią i komunią świętą oraz przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i bezpośrednio do mnie, z przeznaczeniem na prowadzone prace.
 6. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty ofiarowane do prezbiterium naszego kościoła.
 7. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 8. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

BÓG JEST ZAWSZE MŁODY

Słowo Biskupa Płockiego w związku z II Synodem Młodzieży Diecezji Płockiej

Kochana Młodzieży!

Drodzy Księża i Siostry Zakonne!

W Jubileuszowym Roku św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, podjąłem decyzję o zwołaniu II Synodu Młodych Diecezji Płockiej. Rok św. Stanisława Kostki zachęca do podjęcia refleksji nad duchową kondycją młodych ludzi naszej Diecezji. Jest to również czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach, uczelniach i parafiach. Po trzech latach od pierwszego Synodu Młodych, chcę ponownie spotkać się z młodymi, by rozeznawać co Duch mówi do młodego Kościoła płockiego.

Również w Rzymie, w październiku tego roku, będzie obradować Synod Biskupów zwołany przez Papieża Franciszka pod hasłem: „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Franciszek powiedział, że będzie „to Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.

Idąc za głosem Ojca Świętego Franciszka chcę również i ja słuchać i rozmawiać z młodzieżą naszej Diecezji. II Synod Młodzieży będzie obradował w dniach 31 sierpnia – 1 września br. w Wyższym Seminarium Duchowym i Młodzieżowym Centrum Edukacyjno-Wychowawczym Studnia w Płocku.

Zapraszam księży odpowiedzialnych za duszpasterstwo młodzieży, serdecznie zapraszam młodzież z ruchów i wspólnot, młodych z organizacji młodzieżowych (harcerzy) oraz czworo przedstawicieli z każdego dekanatu na Synod Młodych do Płocka. Szczegółowe informacje zostaną przekazane przed Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży do Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży oraz na stronie: www.ddm-studnia.pl i na facebook’u: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia.

Proszę młodzież i księży, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali informację o Synodzie Młodych swoim rówieśnikom, byśmy razem tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła i robili „Boży raban” w Diecezji. Wierzę, że II Synod Młodych Mazowsza i Ziemi Dobrzyńskiej pozwoli nam wspólnie odkryć fascynującą prawdę o tym, że „Bóg jest zawsze młody, jest zawsze nowy” (Papież Franciszek).

Święty Stanisławie Kostko wspieraj nas w synodalnych pracach!

Pozdrawiam Was z Tumskiego Wzgórza i z serca błogosławię.

 

Wasz biskup Piotr

 

Dodatkowe informacje