V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia 2018 r.

 

 1. W najbliższy wtorek 1 maja – uroczystość św.  Józefa Robotnika. Msze święte 7.00, 9.00 i 17.00. Rozpoczynamy jednocześnie miesiąc maj - czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Pierwsze nabożeństwo majowe 1 maja o godzinie 16.30.
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
 • 5 maja godzina 19.00,
 • 12 maja godzina 19.00,
 • 19 maja godzina 19.00,
 • 26 maja po mszy świętej o godzinie 18.00.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych, w ramach wieczorowego pacierza.

 1. Pragnę podziękować tym wszystkim, którzy oczyścili i przybrali figury i krzyże przydrożne. Wyrażam nadzieję, że tam gdzie tego dotychczas nie uczyniono, zostanie to wykonane w najbliższych dniach.
 2. W środę 2 maja przypada 11 rocznica nominacji J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery na stolicę biskupią w Płocku. Pamiętajmy o pasterzu naszej diecezji w swoich modlitwach.
 3. Najbliższy czwartek 3 maja - to uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski. Msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie ma mszy o godzinie 18.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja:
 1. Pierwszy czwartek adoracja od godziny 16.00, prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej, do nabożeństwa majowego, które będzie o godz. 16.30.
 2. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00 do 18.00. Adoracja w ciszy od godziny 17.00 do nabożeństwa majowego. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po nabożeństwie majowym, które będzie o godzinie 17.30.
 3. Nabożeństwo pierwszosobotnie razem z nabożeństwem majowym o godzinie 19.00.
 1. W najbliższą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz dziewczynkami po I-szej Komunii św. do sypania kwiatkami.
 2. W tym tygodniu – w piątek 4 maja - przypada uroczystość Świętego Floriana, patrona Strażaków. Przy tej okazji składam serdeczne Bóg zapłać w imieniu całej rodziny parafialnej za zaangażowanie Ochotniczych Jednostek Straży Pożarnych w nasze uroczystości parafialne i jednocześnie życzę, aby nadal wszystkie Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych rozwijały się prężnie. Mszę świętą w intencji wszystkich Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych odprawię w niedzielę 6 maja o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszam wszystkie Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze sztandarami.
 3. ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚCI ZYGMUNTOWSKIE

Zgodnie z tradycją, w niedzielę po 2 maja obchodzimy w Płocku uroczystości ku czci świętego Zygmunta, Króla i Męczennika. Jego relikwie zostały sprowadzone do płockiej katedry w XII wieku i od tamtego czasu święty Zygmunt stał się głównym patronem naszego miasta. Jest on także patronem Kapituły Katedralnej Płockiej i parafii katedralnej. 

W tym roku Uroczystości Zygmuntowskie będziemy przeżywać w płockiej bazylice katedralnej w niedzielę 6 maja. Główna Msza święta w kościele katedralnym zostanie odprawiona w tym dniu o godzinie 10.00. Natomiast w przededniu, w sobotę 5 maja o godzinie 18.00, w bazylice katedralnej będą sprawowane uroczyste Nieszpory.

Tegoroczne obchody wpisują się w jubileusz 500-lecia nadania Kapitule Katedralnej nowego herbu, 450-lecia narodzin dla nieba św. Stanisława Kostki, patrona naszej diecezji, oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tych uroczystościach kapłanów pracujących i mieszkających w naszym mieście, siostry zakonne oraz wiernych świeckich wszystkich płockich parafii.

 

Płock, dnia 16 kwietnia 2018 r.

     

   † Mirosław Milewski

                                                 Prepozyt Kapituły Katedralnej Płockiej

 

 1.  Dziś o godzinie 16.30 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
 2.  W dniu 26 czerwca br. (wtorek) organizowana jest jednodniowa autokarowa pielgrzymko-wycieczka do Ojcowa, Oświęcimia-Brzezinki i Częstochowy.
  Plan pielgrzymko-wycieczki:
 1. Ojców - zwiedzanie z przewodnikiem około 3,5 h,
 2. Oświęcim i Brzezinka  - zwiedzanie z przewodnikiem około 3,5 h,
 3. Jasna Góra - msza święta.

Wyjazd z parkingu przed kościołem o godzinie 2.30, powrót około 24.00.

Koszt pielgrzymko-wycieczki (przejazd, bilety wstępów, opłaty za przewodników, opłaty autostradowe i parkingowe oraz ubezpieczenie) od osoby 139 zł. Zapisy z uiszczoną opłatą po każdej mszy świętej w zakrystii kościoła lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zapisy do wyczerpania listy.

 1.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 2. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje