Niedziela Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018 r.

1. Dziś po mszy świętej o godzinie 1030 spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą, wyjątkowo łącznie ze spotkaniem dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  2. Dzisiejsza niedziela Miłosierdzia Bożego kończy uroczysty obchód Świąt Zmartwychwstania, który trwał przez osiem dni.
  3. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się 74 Tydzień Miłosierdzia, który potrwa do 14 kwietnia. W tym roku pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”. Niech ten czas będzie okazją do zadumy nad naszym miłosierdziem wobec drugiego człowieka. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone – już tradycyjnie – na cele charytatywne.
  4. Za tydzień – w niedzielę 15 kwietnia – na mszy świętej o godzinie 1200 uroczysty roczek dzieci ochrzczonych w naszej parafii w 2017 roku.
  5. Za tydzień - 15 kwietnia – X Niedziela Biblijna oraz drugi Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku przedmiotem lektury będzie List św. Pawła Apostoła do Rzymian. Wydarzeniom tym towarzyszy hasło „Weźmijcie Pismo Święte – Weźmijcie Ducha Świętego.”

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomagać w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii.

1. Zgodnie z zapowiedzią, pragnę najpierw jeszcze raz podziękować za ofiary złożone w niedzielę palmową na urządzenie Grobu Pańskiego i kwiaty na ołtarze na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zostało zebrane 6.411,20 zł. Od chorych, których odwiedziłem w pierwszy piątek marca i na zakończenie rekolekcji wielkopostnych, otrzymałem kwotę 510 zł, co daje łącznie sumę 6.921,20 zł. Z tychże pieniędzy zostało zakupione:
  • kwiaty doniczkowe za kwotę 2.770 zł,
  • kwiaty cięte do Prezbiterium 1.600 zł,
  • wykonanie Grobu wraz z materiałami 1.167,81 zł ,
  • ciastka, napoje, kawa, herbata dla Strażaków (od Wielkiego Piątku do Poranka Wielkanocnego) kwota 598,20 zł.

Razem wydano kwotę 6.136,01 zł. Pozostało 785,19 zł. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na kwiaty do kościoła w ciągu roku, o czym będę informował na bieżąco.

1. Jutro, w poniedziałek 9 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia obchodzony z inicjatywy św. Jana Pawła II. Msze święte o godzinie 700 i 1800. Na zakończenie każdej mszy świętej będziemy mogli złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  2. W sobotę przed niedzielą palmową zakupiłem po raz kolejny w tym roku olej do ogrzewania kościoła, tym razem 1.100 litrów za kwotę 3.300 zł.
  3. Na głównym ołtarzu jest wystawiony kielich oraz dwie pateny ministranckie, które zostały odnowione z ofiar złożonych przez bierzmowanych. Ksiądz Prefekt przekazał na ten cel 700 zł.
  4.  Bóg zapłać za dwie ofiary złożone w kopertach na tacę na prowadzone prace, jedną ofiarę przekazaną bezpośrednio do mnie oraz ofiary wpłacone na konto parafialne w miesiącu marcu.
  5.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.