Niedziela Palmowa  – 25 marca 2018 r.

1. Wczoraj zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne. Jako proboszcz dziękuję za pięknie przeżycie tego wyjątkowego czasu.
  2. Dziś na mszy świętej o godzinie 900, 1030 i 1200 jest z nami dodatkowo w konfesjonale pod chórem Ksiądz Senior Mirosław, aby Ci którzy z różnych racji nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach, mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej przed Świętami Wielkanocnymi.
  3. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy czas Wielkiego Tygodnia w którym - w sposób szczególny w czasie Triduum Paschalnego (począwszy od Wielkiego Czwartku do Poranka Wielkanocnego) - będziemy przeżywać największe tajemnice naszej wiary świadczące o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  4. Dziś poświęcenie palm na każdej mszy świętej, zaś procesja z palmami na mszy świętej o godzinie 1030 i 1200. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Stowarzyszeniu Wesoła Chatka z Nowego Boryszewa za palmy ofiarowane dla nas kapłanów.
  5. Dziś Gorzkie Żale o godzinie 1630 z kazaniem pasyjnym.
  6. Jutro o godzinie 1800, młodzież naszej Parafii z trzecich klas gimnazjum, przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli Ks. Biskup Mirosław Milewski.
  7. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek mszą świętą Wieczerzy Pańskiej o godzinie 1800. Nabożeństwo Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty też będzie o godzinie 1800. Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa będziemy świętować w Poranek Wielkanocny w czasie mszy świętej rezurekcyjnej odprawionej o godzinie 600 w intencji Parafian i Gości. Msza święta rezurekcyjna połączona z trzykrotną procesją wokół kościoła jest manifestacją naszej wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa.
  8. W Wielki Piątek obowiązuje nas ścisły post (jakościowy i ilościowy tzn. jemy tylko potrawy postne, jeden raz w ciągu dnia do syta lub trzy razy niewielką ilość).
  9. Zapraszam do adoracji Grobu Pańskiego wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Początek po nabożeństwie Wielkiego Piątku, a zakończenie mszą świętą rezurekcyjną.
  10.  W Wielki Piątek po nabożeństwie trzy części Gorzkich Żali.
  11.  W Wielki Piątek od godziny 2000 do 2200 adoracja dla młodzieży ze specjalnym programem przygotowanym przez Zespół Duc in altum. Serdecznie zapraszam młodzież z całej Parafii.
  12.  Ministranci będą mieli adorację według grafiku ustalonego przez Księdza opiekuna.
  13.  W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godziny 830 do godziny 1500, z częstotliwością co około 20 minut.
  14.  W Wielką Sobotę o godzinie 1000 w dawnej szkole w Mirosławiu będzie poświęcenie pokarmów.
  15.  Zapraszam dzieci szkolne wraz Zespołem Santiago do adoracji w Wielką Sobotę od godziny 900 do godziny 1030, natomiast osoby należące do Kół Różańcowych, Legionu Maryi oraz Parafialną Grupę Przenajświętszej Krwi Chrystusowej zapraszam na adorację w Wielką Sobotę od godziny 1030 do 1200.
  16.  Gorąca zachęta do Parafian i Gości, abyśmy znaleźli czas na swoją osobistą adorację Jezusa, wieczorem w Wielki Piątek i w czasie Wielkiej Soboty.
  17.  Na mszę świętą rezurekcyjną zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po
    I-szej komunii świętej do sypania kwiatkami oraz wszystkie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian i Gości.
  18.  W pierwszy dzień Świąt, poza mszą świętą rezurekcyjną, msze święte będą: 900, 1030, 1200, 1700 i 1830.
  19.  Natomiast w drugi dzień Świąt msze święte będą: 700, 900, 1030, 1200, 1700. Nie będzie mszy o godzinie 1830.
  20.  W drugi dzień Świąt - 2 kwietnia - przypada 13 rocznica odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II. Zapraszam na godzinę 2100, na uroczysty Apel.
  21.  W piątek po Świętach tj. 6 kwietnia przypada druga rocznica nawiedzenia naszej Parafii przez Matkę Bożą w Ikonie Jasnogórskiej. Zapraszam na godzinę 2000 na mszę świętą w intencji całej Parafii, która zakończy się Apelem Jasnogórskim.
  22.  Ponawiam prośbę o przygotowanie, oczyszczenie i przystrojenie feretronów oraz innych paramentów procesyjnych przed uroczystością rezurekcyjną.
  23.  Już zwyczajowo zwracam się z prośbą o płatki kwiatów, które są wykorzystane w czasie procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wszystkim, którzy już je przynieśli.
  24.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są darem Parafian na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, urządzenie tegoż Grobu i zakup kwiatów ciętych na ołtarze.
  25.  Serdeczne Bóg zapłać Księdzu Prefektowi za przygotowanie Męki Pańskiej, czytanej przez lektorów. Dziękuję:
  • msza święta godzina 700 – Panom: Andrzejowi, Mariuszowi, Jerzemu;
  • msza święta godzina 900 – Panom: Danielowi, Sławomirowi i Andrzejowi;
  • msza święta godzina 1030 – Panom: Dawidowi, Piotrowi i Tomaszowi;
  • msza święta godzina 1200 – Panom: Wojciechowi, Łukaszowi i Marcinowi;
  • msza święta godzina 1700 – Panom: Dawidowi, Kacprowi, Mateuszowi;
  • msza święta godzina 1830 – Panom: Markowi, Tomaszowi i Krzysztofowi.

Dziękuję też Panom: Markowi, Dawidowi i Marcinowi, którzy będą czytać Mękę Pańską w Wielki Piątek.

1.  Informuję, że w tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia obchodzony z inicjatywy św. Jana Pawła II, wyjątkowo wypada 9 kwietnia
    (tj. w poniedziałek po Niedzieli Miłosierdzia Bożego). Wtedy też będziemy mogli złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji, na zakończenie każdej mszy świętej. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  2.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.