V Niedziela Wielkiego Postu  – 18 marca 2018 r.

1. Dziś o godzinie 16.00 spotkanie, w nowym domu parafialnym, dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  2. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na mszach świętych w tym dniu będziemy modlić się za mężczyzn i prosić o wstawiennictwo św. Józefa w ich życiu.
  3. W najbliższą  sobotę - 24 marca - już po raz 14-ty będzie obchodzony Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który jest okazją do „narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych” (Uchwała Sejmu RP z dn. 27 sierpnia 2004 r.).
  4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia obchodzony z inicjatywy św. Jana Pawła II, w tym roku wyjątkowo wypada 9 kwietnia. Z tej racji, że uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona, przyrzeczenia Duchowej Adopcji będziemy mogli złożyć w czasie rekolekcji – w najbliższą sobotę, na zakończenie każdej mszy świętej.
  5. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę (22-24 marca br.) będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji został wyłożony na ławkach, możemy zabrać go do domu, jest w gablotach przed kościołem, został również zamieszczony na parafialnej stronie internetowej..
  6. W najbliższy piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zgodnie z programem rekolekcji.
  7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Procesja z palmami wokół kościoła na mszy świętej o godzinie 1030 i 1200.
  9. Już tradycyjnie ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową są darem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz jego urządzenie. Wszystkim, którzy je złożą składam serdeczne Bóg zapłać.
  10.  Zwracam się prośbą do członków Asysty Procesyjnej o oczyszczenie i przygotowanie feretronów oraz innych paramentów procesyjnych przed Uroczystością Rezurekcyjną.
  11.  Przypominam, że w nocy z soboty na niedzielę (a więc na Niedzielę Palmową) będzie przesunięcie zegarów, z godziny drugiej na godzinę trzecią. Msze święte w Niedzielę Palmową według zmienionego czasu tj. już według czasu letniego.
  12.  Można jeszcze nabywać, w ramach akcji Caritas, w cenie 5 zł baranki wielkanocne z białej czekolady, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  13.  Wpłynęła jedna ofiara złożona w kopercie na tacę na prowadzone w tym roku prace oraz jedna z rodzin złożyła ofiarę w wysokości 100 zł na zakup figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  14.  Pragnę poinformować, że w tym roku - nie licząc paliwa, które pozostało z ubiegłego roku - dokonano zakupu oleju grzewczego za sumę 5.060,82 zł.
  15.  Również w ubiegłym tygodniu dokonana została wymiana oświetlenia w prezbiterium kościoła. W żyrandolach i kinkietach, gdzie było dotychczas oświetlenie zwykle, zostało wymienione na ledowe tak, by całe oświetlenie było energooszczędne. Łącznie za materiały i wykonane prace zapłaciłem kwotę 3.300,00 zł.
  16.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  17. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.