IV Niedziela Wielkiego Postu  – 11 marca 2018 r.

 

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. We wtorek – 13 marca – przypada piąta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Wspierajmy papieża Franciszka modlitwą, by jak najlepiej prowadził Kościół w obecnych czasach.
 3. Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.1630 dla dzieci;
 2. godz. 1715 dla dorosłych;
 3. godz. 1900 dla młodzieży.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.

 1. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 22-24 marca. Program rekolekcji został zamieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. W niedzielę przed rekolekcjami będzie też wyłożony na ławkach w kościele.
 2. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2018 R.

Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej!

W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach. W październiku br. w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Papież Franciszek o tym wydarzeniu powiedział: „To jest Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.
Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową 25 marca br. na godz. 15.00 do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Zapraszam młodzież związaną z Ruchem Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Laboratorium Wiary, Wojskiem Gedeona oraz z innymi grupami formacyjnymi, zapraszam szczególnie młodzież szkół średnich i studentów. Proszę, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.
Do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w parafii św. Stanisława Kostki, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Podczas Mszy św. przekażę delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie naszej diecezji. Po Mszy św. przejdziemy do hali sportowej Wyższej Uczelni im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Wasz Biskup Piotr

 

 1. W ramach akcji Caritas możemy nabywać w zakrystii kościoła, w cenie 5 zł czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone przez trzy rodziny w ubiegłą niedzielę, w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
 3. Wpłynęła też ofiara od Koła Matki Bożej Różańcowej, w wysokości 200 zł, z przeznaczeniem na zakup figury Matki Bożej Fatimskiej. Bóg zapłać za tę ofiarę.
 4. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje