III Niedziela Wielkiego Postu  – 4 marca 2018 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. W najbliższą środę o godzinie 17.30 w nowym domu parafialnym egzamin przed bierzmowaniem dla tych, którzy nie mieli opinii od katechetów i dla tych, którzy z różnych racji nie mogli być na egzaminie w minioną sobotę.
  5. Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.

1. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 22-24 marca. W najbliższym tygodniu program rekolekcji zostanie umieszczony na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. W niedzielę przed rekolekcjami będzie też wyłożony na ławkach w kościele.
  2. Tak jak informowałem w ubiegłą niedzielę, zostały umieszczone brama i furtki w głównym wejściu na cmentarz parafialny. Koszt wykonanej renowacji bramy i furtek oraz balustrady która jest przy bocznym wejściu do kościoła, a także wykonywanej balustrady przy wejściu do kościoła pod chórem, wyniósł 11.000 zł.

Dziękuję panom, którzy pomogli w zamontowaniu bramy i furtek.

1. Zostały też na nowo odnowione, przez ponowne pokrycie złotem od wewnątrz i zewnątrz, puszka, dwa kielichy mszalne oraz jedna patena. Za wykonanie zostało zapłacone 1.430 zł. Są one wystawione na ołtarzu.
  2. Została też zakupiona patena na kielich oraz nowe kropidło, za co zostało zapłacone
    405 zł.
  3.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  W tym tygodniu, w czwartek, przypada 8 marca – Dzień Kobiet. Niech to będzie dzień wdzięczności mężczyzn za wszelkie dobro czynione szczególnie na rzecz małżeństwa i rodziny przez niewiasty. My Kapłani przy tej okazji wszystkim niewiastom naszej Parafii składamy jak najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wszelkiego Bożego błogosławieństwa oraz radości na każdy dzień. W tym dniu będziemy się modlić w intencji wszystkich kobiet naszej Parafii, podczas wszystkich mszy świętych.
  5. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.