II Niedziela Wielkiego Postu  – 25 lutego 2018 r.

 1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła zbierane są dziś przed polskimi kościołami, również u nas, ofiary do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca:
 1. Pierwszy czwartek adoracja od 1700 do 1800 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
 2. Pierwszy piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 1600 do 1800. Z racji nabożeństwa Drogi Krzyżowej nie będzie adoracji. Nabożeństwo pierwszopiątkowe wyjątkowo po mszy świętej, która jest o godzinie 1800.
 3. Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 1800.

Za tydzień w niedzielę, po sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 1. Biskup pomocniczy naszej diecezji Mirosław Milewski jutro  (26 lutego) obchodzi swój dzień imienin. Natomiast we wtorek przypada druga rocznica święceń biskupich J.E. Księdza Biskupa. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie Mirosławie w naszych modlitwach.
 2. W niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
 3. W niedzielę za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 4. W najbliższą sobotę egzamin dla młodzieży przed bierzmowaniem, według grafiku ustalonego przez Księdza Marka. Grafik jest umieszczony w gablotach przed kościołem.
 5. Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.1630 dla dzieci;
 2. godz. 1715 dla dorosłych;
 3. godz. 1900 dla młodzieży.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.

 1. Została już wykonana balustrada przy wejściu do kościoła od strony zakrystii. Jest też w trakcie wykonywania balustrada przy wejściu bocznym, pod chórem. Natomiast po niedzieli zostaną założone po renowacji brama i furtki w głównym wejściu na cmentarz parafialny.
 2. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 3. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje