II Niedziela Wielkiego Postu  – 25 lutego 2018 r.

1. Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu, zwana „Ad Gentes”, obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami – w tym roku pod hasłem „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”. W tym dniu od lat wspieramy modlitwą i ofiarami misjonarki i misjonarzy, którzy posługują na wszystkich kontynentach. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła zbierane są dziś przed polskimi kościołami, również u nas, ofiary do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 1700 do 1800 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 1600 do 1800. Z racji nabożeństwa Drogi Krzyżowej nie będzie adoracji. Nabożeństwo pierwszopiątkowe wyjątkowo po mszy świętej, która jest o godzinie 1800.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 1800.

Za tydzień w niedzielę, po sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

1. Biskup pomocniczy naszej diecezji Mirosław Milewski jutro  (26 lutego) obchodzi swój dzień imienin. Natomiast we wtorek przypada druga rocznica święceń biskupich J.E. Księdza Biskupa. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie Mirosławie w naszych modlitwach.
  2. W niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców, przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. W niedzielę za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. W najbliższą sobotę egzamin dla młodzieży przed bierzmowaniem, według grafiku ustalonego przez Księdza Marka. Grafik jest umieszczony w gablotach przed kościołem.
  5. Trwa Wielki Post. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.

1. Została już wykonana balustrada przy wejściu do kościoła od strony zakrystii. Jest też w trakcie wykonywania balustrada przy wejściu bocznym, pod chórem. Natomiast po niedzieli zostaną założone po renowacji brama i furtki w głównym wejściu na cmentarz parafialny.
  2. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.