I Niedziela Wielkiego Postu  – 18 lutego 2018 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziś wszystkie msze święte są odprawiane w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas kolędy.
 2. W minionym tygodniu, w Środę Popielcową, rozpoczęliśmy Wielki Post. W jego owocnym przeżyciu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:

 1. godz.1630 dla dzieci;
 2. godz. 1715 dla dorosłych;
 3. godz. 1900 dla młodzieży.

Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.

 1. Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
 2. Na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej jest wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
 3. W najbliższy czwartek 22 lutego br. odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku i w płockiej katedrze, uroczystości 87. rocznicy objawień w Płocku, Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie.

W gablocie przy wejściu do kościoła od strony zakrystii znajduje się plakat informujący o tym wydarzeniu. Zachęcam do uczestnictwa.

 1. Również w dniu 22 lutego podejmijmy inicjatywę Płockiego Kręgu Czcicieli Miłosierdzia Bożego przy par. św. Stanisława Kostki w  Płocku i zapalmy ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA w oknach naszych domów, zwłaszcza w godz. 19.00 - 21.00 tj. do odmawiania Apelu Jasnogórskiego. W ciągu dnia zapalmy ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, które są znakiem naszej wiary.
 2. KOMUNIKAT DIECEZJALNEGO DUSZPASTERZA KOBIET

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na 2. wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej pod hasłem: „Bóg w jakiś szczególny sposób zawierza kobiecie człowieka”. Spotkanie odbędzie się 24 lutego 2018 r. (sobota) w parafii św. Wojciecha w Płocku. Rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy około godz. 14.30. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Wiesława Śmigla, biskupa diecezji toruńskiej; adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja.

Prosimy o zorganizowanie posiłku we własnym zakresie.

Program dnia skupienia:

11.00 – początek dnia skupienia;

11.15 – adoracja Najświętszego Sakramentu; wspólna modlitwa;

12.00 – EUCHARYSTIA pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Wiesława Śmigla,

biskupa diecezji toruńskiej, członka Komisji Duszpasterstwa oraz Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski;

13.00 – poczęstunek;

13.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja;

ok. 14.30 – zakończenie dnia skupienia.

 

Płock, dnia 5 lutego 2018 r.

Ks. Łukasz Zdunkiewicz

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet

 1. Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 2. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje