VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018 r.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców, przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Dziś obchodzimy doroczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkie osoby chore i przeżywające jesień swojego życia. Po sumie, na zakończenie adoracji, będzie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem (tzw. błogosławieństwo z Lourdes).
 3. W najbliższą środę - 14 lutego - w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.
 4. W Środę Popielcową msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 700, 900, 1030, 1200 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 1800.
 5. W Środę Popielcową obowiązuje nas ścisły post jakościowy i ilościowy (jemy jeden posiłek do syta lub trzy razy niewielkie ilości).
 6. W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
 1. godz.1630 dla dzieci;
 2. godz. 1715 dla dorosłych;
 3. godz. 1900 dla młodzieży.
 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
 2. Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
 3.  Od Środy Popielcowej na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej zostanie wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
 4.  Od dziś do 17 lutego 2018 r. będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, podczas którego zostanie ogłoszony Narodowy Program Trzeźwości, jako owoc Narodowego Kongresu Trzeźwości, który był w 2017 r. Rok Jubileuszowy 2018 w Apostolstwie Trzeźwości jest przeżywany pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”.
 5.  Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Cały plan kolędy został już podany. Został umieszczony na parafialnej stronie internetowej.
 6.  Za tydzień wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, których odwiedziliśmy podczas wizyty duszpasterskiej i zostanie przedstawione podsumowanie kolędy.
 7.  Do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 18 lutego br. msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.
 8.  Kancelaria parafialna do dnia 18 lutego br. roku będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
 9.  Czasopisma religijne – bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa – możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 10. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje