I niedziela po Bożym Narodzeniu – Świętej Rodziny

31 grudnia 2017 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu, która obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Dziś powierzamy Bogu wszystkie małżeństwa i rodziny naszej Parafii.
 2. Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego 2017. Zapraszam na uroczystą mszę świętą kończącą rok kalendarzowy, na godzinę 17.00.
 3. Jutro 1 stycznia 2018 r. Msze święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.

Po mszy świętej o godzinie 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu muzycznego Duc in altum. Natomiast w niedzielę 7 stycznia gościć będziemy chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, na mszy świętej o godzinie 12.00. Po zakończeniu mszy świętej koncert kolęd w wykonaniu zaproszonego chóru.

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia:
 • pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej;
 • spowiedź pierwszopiątkowa połączona z adoracją w ciszy wyjątkowo dopiero od 17.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe na 15 minut przed mszą świętą, która jest o godzinie 18.00;
 • najbliższa sobota to Święto Objawienia Pańskiego, w tradycji zwane Uroczystością Trzech Króli. Msze święte o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.00. Nie ma mszy świętej o godzinie 18.30.

Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca stycznia. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 17.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 1. SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PIOTRA PRZED UROCZYSTOŚCIĄ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO I ORSZAKIEM TRZECH KRÓLI

         Kochani Bracia i Siostry!

         W sobotę, 6 stycznia, będziemy obchodzili uroczystość Objawienia Pańskiego. Zapraszam serdecznie wszystkich mieszkańców Płocka do włączenia się w VII Orszak Trzech Króli, który tego dnia przejdzie ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy go o godz. 11.00 na terenie Wyższego Seminarium Duchownego i Szkół Katolickich w Płocku, skąd ulicami: Abpa Nowowiejskiego, Kwiatka, Bielską i Jachowicza przejdziemy do parafii św. Stanisława Kostki. Te dwa miejsca łączy postać ich Patrona, św. Stanisława Kostki. Podczas uroczystej Mszy św. otworzymy Rok św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz naszej diecezji płockiej, w 450. rocznicę jego śmierci. Nasze rodzinne świętowanie wpisze się także w obchody stulecia Niepodległości Polski.

         Drodzy Bracia i Siostry! Przyjdźcie z całymi rodzinami na te piękne jasełka po ulicach Płocka! Zapraszam serdecznie wszystkich kapłanów miasta Płocka i okolic do udziału w Orszaku i do koncelebrowania Mszy św. Proszę o przybycie kleryków, osoby konsekrowane i Siostry Zakonne! Niech nasz barwny, radosny korowód, ze śpiewem pięknych polskich kolęd i uśmiechem na ustach będzie znakiem wdzięczności dla Boga, który – jak głosi tegoroczne hasło – „jest dla wszystkich”.

         Na czas przygotowań do Orszaku jego Organizatorom i Wam wszystkim z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Płock, dnia 25 grudnia 2017 r.

W uroczystość Narodzenia Pańskiego

Wasz Biskup Piotr

 1. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą wyjątkowo razem ze spotkaniem dla uczniów klas IV i ich rodziców przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
 2. Trwa wizyta duszpasterska, zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy do dnia 9 stycznia 2018 r. został już podany, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Dziś plan na kolejne dni tj. 10 – 17 stycznia 2018 r.:

Środa 10 stycznia 2018 r.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Lisia od numeru 22 – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Parcele od parowy – drugi z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ul. Jastrzębia od ulicy Parcele – trzeci z Księży.

Czwartek  11 stycznia 2018 r.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Jaskółcza, Zajęcza, Motylowa, Św. Huberta 18, 16, 25 i 14 oraz ulica Żywiczna – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Żurawia – drugi z Księży.

Od godziny 15.00 Parcele Górne ulica Św. Huberta 2, 4, 6, 7, 8, ulica Drozdowa i ulica Szpacza – trzeci z Księży.

Piątek  12 stycznia 2018 r.

Od godziny 15.30 ulica Miedziana, Mokra i Nowa – trzech Księży.

Sobota 13 stycznia 2018 r.

Od godziny 8.30 ulica Harcerska 100, Pocztowa od 2 do 14, Zarzeczna, Wójtowa, Flisacka i Korczaka numery nieparzyste od 27 do 1 – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 ulica Pocztowa od 16 do 24, Powiśle, Podwale, Roztocze i Rybna – drugi z Księży.

Od ulicy 8.30 ulica Grabówka od 76 do 84, ulica Gmury od numerów najwyższych, ulica Zgodna i Korczaka od numeru 31 do 33 i od numeru 36 do 44 (oprócz ulicy Małopolskiej) – trzeci z Księży.

Poniedziałek 15 stycznia 2018 r.

Od godziny 15.00 ulica Borowicka 1, 3, 3a, 5, 2 i 4 – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Borowicka 7, 7a i 7 b  – drugi z Księży.

Środa 17 stycznia 2018 r.

Od godziny 14.00 ulica Urbanowo, Odległa, Pocztowa od ulicy Odległej do Urbanowa – jeden z Księży.

Od godziny 14.00 ulica Harcerska 117, 119, 121 i 125 – drugi z Księży.

 1. Pragnę podziękować za wyrażane uznanie za prace prowadzone wokół kościoła, w tym budowę chodnika procesyjnego z granitu, za rozumienie potrzeb Parafii i składanie – przy okazji kolędy - dodatkowych ofiar na ten cel. Do zapłaty pozostało 40% sumy należnej za wykonane prace wokół kościoła. Szczegółowe informacje dotyczące planowanych prac na przyszły rok zostaną podane w podsumowaniu kolędy.
 2. Począwszy od Świąt do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 18 lutego 2018 r., msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.
 3.  Kancelaria parafialna od dnia 28 grudnia br. do dnia 18 lutego przyszłego roku będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
 4.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Dodatkowe informacje