II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – 26 grudnia 2017 r.

1. Wyrażam radość i podziękowanie za tak liczną obecność na mszach świętych w czasie Pasterki, pierwszego dnia Świąt i w dniu dzisiejszym.
  2. Święta Bożego Narodzenia obchodzi się przez oktawę, czyli przez osiem dni, do 1 stycznia przyszłego roku.
  3. Dziś msze święte: o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.
  4. Najbliższa niedziela 31 grudnia jest obchodzona jako Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu. Zapraszam wszystkie małżeństwa i rodziny na wspólną modlitwę, aby swoje dziś i jutro powierzyć Bogu.
  5. W najbliższą niedzielę - 31 grudnia - przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2017. Zapraszam na uroczystą mszę świętą kończącą rok kalendarzowy, na godzinę 17.00.
  6. Pragnę już dziś poinformować, że 1 stycznia 2018 r. msze święte będą o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.
  7. W Nowy Rok - 1 stycznia po zakończeniu mszy świętej o godzinie 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu naszego zespołu muzycznego Duc in altum. Natomiast w niedzielę 7 stycznia gościć będziemy chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses, na mszy świętej o godzinie 12.00. Po zakończeniu mszy świętej koncert kolęd w wykonaniu zaproszonego chóru.
  8. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Księdzu Prefektowi za wykonanie żłobka oraz całej dekoracji bożonarodzeniowej w kościele. Przy tej okazji składam również podziękowanie dwóm Rodzinom:
  • za choinki – Rodzinie Jagielskich;
  • za wykonanie 7 nowych stojaków do choinek oraz konstrukcji drewnianej żłobka  - Rodzinie Tyc;
  • a także wszystkim, którzy pomagali Księdzu Prefektowi w wykonaniu dekoracji.
  1. Pragnę poinformować, że w dniach 4-15 września 2018 r. organizowana jest pielgrzymka do Gruzji i Armenii. Program pielgrzymki zostanie zamieszczony w zakładce Pielgrzymki, na parafialnej stronie internetowej. Osoby chętne mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania (zmiana godzin urzędowania w związku z kolędą - w dni powszednie 7.30-8.00), wpłacając jednocześnie I ratę w wysokości 350 zł. Zapisy do wyczerpania listy, jednak nie później niż do dnia 5 stycznia 2018 r.
  2.  Jak już podawałem wizytę duszpasterską rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na dni:
    28-30 grudnia br. został już podany, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej. Dziś plan na kolejne dni tj. 2 – 9 stycznia 2018 r.:

Wtorek 2 stycznia 2018 r.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Budmatu ulica Boryszewska – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Stróżewka do Budmatu – drugi z Księży.

Od godziny 8.30 Nowe Boryszewo od Pieczarkarni w stronę Nowego Gulczewa (na zakończenie osiedle domków jednorodzinnych przy szosie stronę Rogozina) – trzeci z Księży.

Środa 3 stycznia 2018 r.

Od godziny 8.30 Cekanowo ulica Mazowiecka i część ulicy Królewskiej – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 Cekanowo od  ulicy Lazurowej ulica Książęca, Zamkowa i pozostała część ulicy Królewskiej – drugi z Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulice odchodzące od ulicy Stokrotki (oprócz Stokrotki) w stronę ulicy Królewskiej i ulica Płocka – jeden z Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulica Myśliwska, św. Huberta, św. Alberta – drugi z Księży – drugi z Księży.

Od godziny 15.30 Cekanowo ulica Północna i Ceglana – trzeci z Księży.

Czwartek 4 stycznia 2018 r.

Od godziny 15.30 ulica Grabowa, Cisowa, Jesionowa 10 i Botaniczna 10 i 16 – trzech Księży.

Piątek 5 stycznia 2018 r.

Od godziny 15.30 ulica Srebrna – dwóch Księży.

Poniedziałek 8 stycznia 2018 r.

Od godziny 9.30 Borowiczki Pieńki ulica Międzylas, Głęboka, Kupiecka, ulica Piastowska od numeru 40 do 20 po obydwu stronach (łącznie z numerami nieparzystymi) i wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Piastowskiej tj. ulica Boczna, Gajowa, Pszczela – jeden z Księży.

Od godziny 9.30 Borowiczki Pieńki ulica Piastowska od numerów najniższych po obydwu stronach do numeru 18, łącznie z ulica Łąkową – drugi z Księży.

Wtorek 9 stycznia 2018 r.

Od godziny 8.30 Borowiczki Pieńki ulica Piastowska od Liszyna do numeru 70 po obydwu stronach i wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Piastowskiej, łącznie z ulicą Wspólną – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 Borowiczki Pieńki ulica Piastowska od numeru 68 do 42 po obydwu stronach i wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Piastowskiej – drugi z Księży.

1.  Począwszy od Świąt do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 18 lutego 2018 r., msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.
  2.  Kancelaria parafialna od dnia 28 grudnia br. do dnia 18 lutego przyszłego roku będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  3. Czasopisma religijne możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.
  5.  Życzymy szczęśliwego podróżowania wszystkim tym, którzy dziś będą wracać do swoich domów. Święty Krzysztofie módl się za nami (3 razy).