IV Niedziela Adwentu - Wigilia – 24 grudnia 2017 r.

 1. Dziś z racji Wigilii msze święte będą tylko do południa. Aby przystępować do komunii świętej w czasie Świąt koniecznym jest przyjęcie komunii świętej w dniu dzisiejszym na mszach dopołudniowych.
 2. Przystępując do komunii świętej na Pasterce możemy po raz drugi przystąpić do komunii świętej w czasie I-szego dnia Świąt.
 3. Dziś do południa jest możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 4. Dziś 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
 5. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy uroczystą mszą świętą zwaną Pasterką, która będzie o godzinie 24.00. Pół godziny wcześniej będzie program słowno-muzyczny przygotowany przez zespoły Santiago, Duc in altum i Bemolla.
 6. Msze święte w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.
 7. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia. Plan kolędy na dni:
  28 – 30 grudnia 2017 r. został podany w minioną niedzielę i znajduje się na naszej parafialnej stronie internetowej.

Szczegółowe informacje duszpasterskie dotyczące dalszej wizyty duszpasterskiej i zakończenia roku zostaną podane w II dzień Świąt.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę, w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie, na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
 2. W zakrystii kościoła możemy nabywać bieżący numer Gościa Niedzielnego. Tym razem jako dwutygodnik, w cenie 8 zł.
 3.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje