III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017 r.

 1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe ministrantów, młodzież oazową, zespoły muzyczne, harcerzy oraz ich rodziców.
 2. Osoby należące do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie opłatkowe do nowego domu parafialnego w poniedziałek 18 grudnia o godzinie 18.30.
 3. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.  
 4. Dziś w konfesjonale jest okazja do spowiedzi dla tych, którzy z różnych racji nie mogli z niej skorzystać w czasie rekolekcji. Dodatkowo jest Ksiądz Senior Mirosław.
 5. Za tydzień w niedzielę 24 grudnia – Wigilia. Kontynuując tradycje naszych przodków z pojawieniem się pierwszej gwiazdy zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Zróbmy wszystko, aby miała ona chrześcijański charakter: na początku niech zostanie odczytany fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa, po której dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia, a w czasie Wieczerzy śpiewajmy kolędy. Zadbajmy, aby nikt z naszych bliskich w tym czasie nie został bez zaproszenia na Wieczerzę, szczególnie mieszkający w tym samym domu.
 6. W przyszłą niedzielę z racji Wigilii msze święte będą tylko do południa. Aby przystępować do komunii świętej w czasie Świąt koniecznym jest przyjęcie komunii świętej w niedzielę za tydzień na mszach dopołudniowych.
 7. Przystępując do komunii świętej na Pasterce możemy po raz drugi przystąpić do komunii świętej w czasie I-szego dnia Świąt.
 8. W niedzielę 24 grudnia uroczystą mszą świętą zwaną Pasterką, która będzie o godzinie 24.00, rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Pół godziny wcześniej będzie program słowno-muzyczny przygotowany przez zespoły Santiago, Duc in altum i Bemolla.
 9. Msze święte w I i II dzień Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.
 10.  Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w czwartek 28 grudnia. Wizyta duszpasterska zwana kolędą to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło, które dzisiaj poświęcę na zakończenie mszy świętej o 17.00. Roznoszenie rozpocznie w najbliższy wtorek i środę (19 i 20 grudnia). Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele.

 

 

Plan kolędy na dni: 28 – 30 grudnia 2017 r.:

Czwartek  28 grudnia 2017 r.

Od godziny 9.00 Bielino, oprócz ulicy Zakątek i Liściastej przylegających do Bielina, a należących do Borowiczek Pieniek – jeden Ksiądz.

Od godziny 9.30 ulica Wierzbowa, Sarnia i Wilcza – drugi Ksiądz.

 

Piątek 29 grudnia 2017 r.

Od godziny 9.00 Rydzyno - dwóch Księży.

 

Sobota 30 grudnia 2017 r.

Od godziny 8.30 ulica Cedrowa – jeden Ksiądz.

Od godziny 8.30 ulica Lipowa – drugi Ksiądz.

 

Dalszy rozkład wizyty duszpasterskiej zostanie podany w II dzień Świąt. Plan kolędy został umieszczony w gablotach przed kościołem w ogłoszeniach i zostanie umieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.

 1.  Począwszy od Świąt do końca wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 18 lutego 2018 r., msze święte w dni powszednie będą tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie będzie mszy popołudniowych.
 2.  Kancelaria parafialna od dnia 28 grudnia br. do dnia 18 lutego przyszłego roku będzie czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
 3.  Bóg zapłać za ofiary złożone przez chorych, których odwiedziliśmy w pierwszy piątek grudnia i po rekolekcjach.  Ofiary te - w łącznej wysokości 530 zł. - pokryły w części urządzenie żłóbka.
 4.  Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
 5.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 6.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje