II Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017 r.

1. Dziś w naszej Parafii rozpoczynamy czas rekolekcji adwentowych, które trwać będą do środy (13 grudnia).

Witam serdecznie naszego Księdza Rekolekcjonistę Księdza Łukasza Nowaka Dyrektora Ośrodka Diecezjalnego w Sikorzu. Życzę, aby posługa w naszej rodzinie parafialnej dała jak najwięcej kapłańskiej radości.

Program rekolekcji został umieszczony w gablotach przed kościołem oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. Również jest wyłożony na stoliku prasy katolickiej. Nasz udział w rekolekcjach będzie świadectwem naszej wiary oraz pragnieniem jak najlepszego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.

1. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) msze święte roratnie będą o godzinie 9.00. Natomiast czwartek, piątek i sobota o godzinie 7.00.
  2. W czasie rekolekcji (poniedziałek, wtorek, środa) kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  3. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. Bóg zapłać za składane ofiary.
  4. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz dla ich rodziców.
  5. Również dziś, po mszy świętej o godzinie 12.00, zapraszam pielgrzymów, którzy we wrześniu nawiedzali Ziemię Świętą, na spotkanie opłatkowe do nowego domu parafialnego.
  6. Wszystkie osoby należące do Kół różańcowych zapraszam na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w nowym domu parafialnym w sobotę 16 grudnia o godzinie 11.00.
  7. Parafialną Radę Gospodarczą zapraszam na spotkanie opłatkowe do nowego domu parafialnego w czwartek 14 grudnia o godzinie 18.00.
  8. Osoby należące do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszam na spotkanie opłatkowe do nowego domu parafialnego w poniedziałek 18 grudnia o godzinie 18.30.
  9.  W niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 12.00 zapraszam na spotkanie opłatkowe ministrantów, młodzież oazową, zespoły muzyczne, harcerzy oraz ich rodziców.
  10.  Rodziny, które z różnych powodów nie mogły nabyć opłatka od Pana Organisty w domach rodzinnych, mogą w czasie dzisiejszej niedzieli uczynić to bezpośrednio u niego.
  11.  Jak co roku, w adwencie, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać świece wigilijne. W tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci ofiar z Syrii, a część zebranych środków pozostanie też w diecezji, z przeznaczeniem na działalność adresowaną dla dzieci i młodzieży. Zapalmy świecę Caritas w naszych domach, podczas Wigilijnego spotkania z najbliższymi. Świece są w cenie: kule -12 zł, małe świece – 6 zł.
  12.  Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
  13.  Na prośbę grekokatolickiego Arcybiskupa Eugeniusza Popowicza Biskup Płocki Piotr Libera wyraził zgodę na sprawowanie dla mniejszości ukraińskiej w Polsce Mszy Świętej w obrządku grekokatolickim w dwóch miejscach naszej płockiej diecezji – w płockiej „Stanisławówce” i w Czerwińsku.

Msze Święte w języku ukraińskim i w rycie grekokatolickim w dolnym kościele św. Stanisława Kostki w Płocku są sprawowane od I-szej niedzieli adwentu w każdą niedzielę o godzinie 12.00.

1.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  2.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.