Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – dnia 26 listopada 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy kolejny rok kościelny. Na zakończenie mszy świętej, która jest o godzinie 12.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zostanie odmówiona litania do Najświętszego Serca Jezusowego wraz z aktem zawierzenia.
  2. Przyszła niedziela jest pierwszą adwentu. Rozpoczniemy nowy rok liturgiczny oraz czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  3. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie ostatnią miesiąca listopada. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca grudnia:
  1. Pierwszy piątek spowiedź od 16.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 17.45. Komunia święta będzie udzielana co 20 minut.
  2. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.

W przyszłą niedzielę z racji pierwszej niedzieli miesiąca grudnia, po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

1. Pan Organista roznosiopłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 27 listopada od godziny 15.00 ulica Małopolska, Mazowiecka, Białowieska, Łomżyńska, Łowicka i Kurpiowska;
  • wtorek 28 listopada od godziny 15.00 ulica Podlaska, Lubuska, Mazurska, Żuławska i Bałtycka;
  • środa 29 listopada od godziny 15.00 ulica Księdza Skierkowskiego, Kaszubska, Warmińska, Pomorska, Śląska i Kujawska;
  • czwartek 30 listopada od godziny 15.00 ulica Harcerska od cmentarza, obydwie strony, do ulicy Wiejskiej i Korczaka oraz ulica Srebrna;
  • piątek 1 grudnia od 15.00 ulica Prosta i Kątowa;
  • sobota 2 grudnia od godziny 9.00 ulica Sielska (od Harcerskiej), Chmielna, Poziomkowa i Skrajna.
  1. Pragnę już dziś poinformować, że nasze rekolekcje adwentowe rozpoczną się w drugą niedzielę adwentu tj. 10 grudnia i zakończą się w środę 13 grudnia.
  2. W niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III przed I-szą spowiedzią i komunią świętą oraz ich rodziców.
  3. W niedzielę za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 10.30 kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz dla ich rodziców.
  4. W niedzielę za 2 tygodnie tj. 10 grudnia, zapraszam pielgrzymów, którzy we wrześniu nawiedzali Ziemię Świętą, na spotkanie opłatkowe, po mszy świętej o godzinie 12.00.
  5.  Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.
  6.  Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty, które do prezbiterium kościoła.
  7.  Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
  8.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.