XXXIII Niedziela zwykła – dnia 19 listopada 2017r.

 1. Dziś Światowy Dzień Ubogich, którego obchodzenie  przez cały Kościół w 33. niedzielę zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla, ogłosił Papież Franciszek, na zakończenie Roku Miłosierdzia, w Liście Apostolskim Misericordia et Misera. W tym roku pod hasłem zaczerpniętym z 1. Listu św. Jana Nie miłujmy słowem, ale czynem.
 2. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

 • poniedziałek 20 listopada od godziny 9.00 Nowe Boryszewo (całość);
 • wtorek 21 listopada:
 • od godziny 9.00 ulica Pocztowa, Powiśle, Podwale, Roztocze, Rybna, Urbanowo i Odległa,
 • od godziny 15.00 ulica Pocztowa 13, 11, 9, ulica Harcerska 117, 119, 121, 123, 125;
 • środa 22 listopada od godziny 15.00 ulica Borowicka 2, 4, 1, 3, 3a, 5, 7, 7a, 7b;
 • czwartek 23 listopada od godziny 9.00 ulica Grabówka, Gmury, Zgodna, Zarzeczna, Flisacka i Korczaka;
 • piątek 24 listopada od 15.00 i sobota 25 listopada od godziny 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka numery nieparzyste i wszystkie odchodzące ulice od ulicy Szlacheckiej numerów nieparzystych.
 1. Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca listopada. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 będzie możliwość złożenia przyrzeczeń Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
 2. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
 4. Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 5. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje