XXXII Niedziela zwykła – dnia 12 listopada 2017r.

1. Dziś przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, obchodzony – zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski - w każdą drugą niedzielę listopada. Jest on merytorycznie przygotowywany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W bieżącym roku dzień ten poświęcony jest sytuacji prześladowanych i wypędzanych chrześcijan z krajów Bliskiego Wschodu, z Iraku, z Syrii.

W tym roku po raz kolejny będzie możliwość wysłania SMS-a charytatywnego o treści RATUJE pod nr 72405. Pozyskane w ten sposób środki będą przekazane na pomoc chrześcijanom z krajów Bliskiego Wschodu, z Iraku, z Syrii.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
  2. Pragnę podziękować Księdzu Andrzejowi Audytorowi Sądu Biskupiego Płockiego za wszelkie dobro, które stało się udziałem nas wszystkich. Z racji licznych obowiązków Ksiądz Andrzej przestaje zamieszkiwać w naszej Parafii. Jesteśmy otwarci na każde przybycie Twoje Księże Andrzeju do naszej Parafii.
  3. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić wypominków rocznych, mogą to w dalszym ciągu uczynić w niedziele i święta w zakrystii kościoła, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
  4. Pan Organista roznosi opłatki po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

Plan na najbliższy tydzień:

• poniedziałek 13 listopada od godziny 9.00 ulica Międzylas oraz Borowiczki Pieńki od Liszyna do Cukrowni;
  • wtorek 14 listopada od godziny 9.00 ulica Raczkowizna, Borowiczki Pieńki: ulica Słowiańska, Zakątek, Liściasta i Iglasta oraz całe Bielino;
  • środa 15 listopada od godziny 15.00 ulica Mokra, Miedziana, Nowa, Basenowa, ulica Borowicka 13, 17, 19, ulica Zakole i Wiejska od Borowickiej do Harcerskiej;
  • czwartek 16 listopada od godziny 15.00 ulica Zapłotek, Żelazna, ulica Harcerska od 115 do 79 i jej numery parzyste od Parku do ulicy Pocztowej,  ulica Złota, Piaski i Młyńska;
  • piątek 17 listopada od godziny 15.00 i sobota 18 listopada od 9.00 Nowe Gulczewo ulica Szlachecka (numery parzyste) oraz wszystkie ulice odchodzące od tej części ulicy Szlacheckiej;
  1. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku i Koło Naukowe WSD zapraszają w dniu 15 listopada br. na Jubileuszowe 40. Sympozjum Koła Naukowego WSD w Płocku, w gmachu płockiego Seminarium. W tym roku pod hasłem „Bóg – Historia – Świat. W 100. rocznicę objawień fatimskich”.

Program Sympozjum:

Sesja przedpołudniowa

07.30    Msza święta (kaplica Dobrego Pasterza);

08.30    Śniadanie;

09.00    Otwarcie sympozjum – ks. dr Marek Jarosz (Rektor WSD w Płocku);

09.15    Wprowadzenie w sympozjum – dk. Krzysztof Stawicki (Prezes KN WSD w Płocku);

09.30    Ikonografia maryjna w tradycjach chrześcijańskich – bp prof. dr hab. Michał Janocha (UW);

10.00    Fatima i los chrześcijan przełomu tysiącleci – ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło (UKSW);

10.30-11.15 – przerwa na kawę;

11.15    Rosja w 1917 r. w świetle objawień fatimskich – ks. prof. dr hab. Józef Mandziuk (UKSW);

11.45    Aktualność Fatimy – red. Grzegorz Górny (Sieci);

12.15     Dyskusja panelowa z udziałem bpa prof. dra hab. Michała Janochy, ks. prof. dra hab. Waldemara Cisło, ks. prof. dra hab. Józefa Mandziuka i red. Grzegorza Górnego;

13.00    Obiad;

Sesja popołudniowa

16.00    Maryja w poezji Ojców Kościoła Wschodniego – ks. dr Janusz Lewandowicz (WSD w Łodzi);

16.30    Objawienie i objawienia – ks. dr hab. Przemysław Artemiuk (UKSW);

17.00    Fatimskie pytanie o obecność dziejów zbawienia w historii – red. Tomasz Rowiński (Christianitas);

17.30    Dyskusja panelowa z udziałem ks. dra Janusza Lewandowicza, ks. dra hab. Przemysława Artemiuka i red. Tomasza Rowińskiego;

18.15    Podsumowanie sympozjum – ks. dr Wojciech Kućko (opiekun KN WSD w Płocku);

18.30    Akatyst ku czci Bogarodzicy (kaplica Dobrego Pasterza);

19.00    Kolacja;

20.00    Czterdzieści lat minęło… Wieczór jubileuszowy. Sztuka Brat naszego Boga w wykonaniu Koła Teatralnego WSD w Płocku.

1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
  3. Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.