XXXI Niedziela zwykła – dnia 5 listopada 2017r.

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca listopada. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, połączone z adoracją.
 2. Dziś, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i  komunii świętej oraz ich rodziców.
 3. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
 4. Jeszcze do 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
 • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
 • bycie w stanie łaski uświęcającej,
 • przyjęcie komunii świętej,
 • odmówienie  dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
 1. Ci, którzy z różnych racji nie mogli zamówić wypominków rocznych, mogą to w dalszym ciągu uczynić w niedziele i święta w zakrystii kościoła, a w dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 2. W sobotę 11 listopada Święto Niepodległości. Główna msza święta w intencji Ojczyzny z programem patriotycznym przygotowanym przez Szkołę Podstawową Nr 20 w Płocku – Borowiczkach o godzinie 9.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe wszystkich Jednostek Straży Pożarnej z terenu Parafii. Zapraszam również wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji Ojczyzny dziś i Ojczyzny jutra. Pozostałe msze święte godzina 7.00, 18.00.

Zapraszam jednocześnie na wieczór pieśni patriotycznych, który rozpocznie się po mszy świętej o godzinie 18.00, w nowym budynku parafialnym.

 1. Konferencja Episkopatu Polski podczas 346. Zebrania Plenarnego na Jasnej Górze w dniu 27 listopada 2008 r. podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który merytorycznie przygotowuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W bieżącym roku dzień ten przypada 12 listopada i poświęcony będzie sytuacji prześladowanych i wypędzanych chrześcijan z krajów Bliskiego Wschodu, z Iraku, z Syrii.

W tym roku po raz kolejny będzie możliwość wysłania SMS-a charytatywnego o treści RATUJE pod nr 72405. Pozyskane w ten sposób środki będą przekazane na pomoc chrześcijanom z krajów Bliskiego Wschodu, z Iraku, z Syrii.

 1. Po porannej mszy świętej poświęciłem opłatki, które Pan Organista od jutra rozpocznie roznosić po rodzinach naszej Wspólnoty Parafialnej. Ofiary przy tej okazji składane są jedną z form naszej wdzięczności za posługę Pana Organisty w naszej Parafii.

 

Plan na najbliższy tydzień:

 1. poniedziałek 6 listopada:
 • od godziny 9.00 Cekanowo od Państwa Ziółkowskich ulica Mazowiecka, Królewska i wszystkie odchodzące od ulicy Królewskiej do ulicy Stokrotki i ulica Płocka,
 • od godziny 16.00 Cekanowo: ulica Północna, Myśliwska, Świętego Huberta, Świętego Alberta, Ceglana;
 1. wtorek 7 listopada od godziny 9.00 Piotrowo, Mirosław, Stare Gulczewo, Stare Gulczewo Działki w stronę Rogozina i razem z dawnym Ogrodem Sadowniczym;
 2. środa 8 listopada od godziny 9.00 Rydzyno;
 3. czwartek 9 listopada od godziny 15.00 ulica Borowicka przy pętli autobusowej, Parcele Dolne: ulica Liściasta, Podgórze, Parcele nr 3,5,7, ulica Wierzbowa, Wilcza, Sarnia;
 4. piątek 10 listopada od godziny 15.00: Parcele Górne od ulicy Lisiej;
 5. sobota 11 listopada od godziny 10.00: ulica Cedrowa, Lipowa, Grabowa, Cisowa i Botaniczna.
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszki zawieszonej na końcu ławek, pod chórem, z napisem „Na cele charytatywne”. Ze składanych ofiar, z Grupą Charytatywną, chcemy zakupić z okazji Świąt Bożego Narodzenia paczki dla najbiedniejszych osób z Parafii, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.
 2.  Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
 3.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 4.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje