XXX Niedziela zwykła – dnia 29 października 2017r.

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca października. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 1830 można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  2. Praktyką lat ubiegłych zachęcam do spowiedzi, aby w uroczystość Wszystkich Świętych, Dnia Zadusznego oraz niedziel listopada – miesiąca zmarłych, w sposób pełny (z przyjęciem komunii) uczestniczyć w mszach świętych, ofiarowując za zmarłych. Okazja do spowiedzi w czasie nabożeństw różańcowych oraz niedzielnych mszy świętych.
  3. W najbliższą środę przypada 1 listopada -  uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta na cmentarzu za zmarłych, już tradycyjnie będzie o godzinie 1200.  Pół godziny wcześniej zostanie odmówiony różaniec za zmarłych z wypominków rocznych. Po zakończonej mszy świętej procesja żałobna wokół cmentarza, z poświęceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Pozostałe msze święte w kościele o godzinach: 700, 900, 1030, 1700. Do uczestnictwa w mszach świętych w kościele zachęcam szczególnie tych, którzy mają swoich bliskich zmarłych na różnych cmentarzach, aby po uczestnictwie we mszy świętej w kościele przeznaczyć pozostały czas na swobodne nawiedzenie grobów bliskich, znajdujących się na różnych cmentarzach.
  4. W czwartek 2 listopada - Dzień Zaduszny. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich zmarłych, którzy odbywają karę czyśćca. Msze święte zostaną odprawione o godzinie: 700, 900, 1030, 1200 i popołudniowa o godzinie 1800 ze względu na dzień pracy. Msze święte o godzinie 1200 i 1800 zostaną odprawione za wszystkich naszych zmarłych. Natomiast po mszy świętej o godz. 1200 będzie procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych z wypominków rocznych. Na pół godziny przed mszą popołudniową będzie różaniec za zmarłych.
  5. W dniach 1 – 8 listopada można codziennie zyskać jeden raz odpust zupełny za zmarłych przez:
  • pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i odmówienie modlitwy za zmarłych,
  • bycie w stanie łaski uświęcającej,
  • przyjęcie komunii świętej,
  • odmówienie  dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada:
  1. Wyjątkowo w czwartek nie będzie adoracji, z racji Dnia Zadusznego.
  2. Spowiedź pierwszopiątkowa od 1600 do 1800. Adoracja w ciszy od 1700 do 1800. Nabożeństwo pierwszopiątkowe przed mszą świętą o godzinie 1800.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej która jest o godzinie 1800.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca listopada. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, połączone z adoracją.

1. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i  komunii świętej oraz ich rodziców.
  2. Za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 1030, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV przed odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego oraz ich rodziców.
  3. W tym roku po raz pierwszy sprzątanie cmentarza przed uroczystością Wszystkich Świętych wykonała firma zewnętrzna.
  4.  W gablotach przed kościołem są umieszczone informacje Prezydenta Płocka o dojazdach do cmentarza przy ul. Bielskiej w Płocku.
  5.  Również w gablotach przed kościołem są umieszczone informacje o mszach świętych za zmarłych w 2017 r.:
  1. którzy byli pod opieką Hospicjum Caritas Diecezji Płockiej;
  2. którzy byli pod opieką Hospicjum Miejskiego.
  1.  Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
  2.  Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za dodatkowe kwiaty, które mamy w prezbiterium kościoła.
  3.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.