XXVIII Niedziela zwykła – dnia 15 października 2017r.

1. Dziś na mszy świętej o godzinie 12.00, w naszym kościele, zgromadzą się niepełnosprawni miasta Płocka i okolic z rodzicami, rodzeństwem oraz osobami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wszystkimi, którym pomoc tym osobom jest bardzo bliska. Druga część spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 20 i Hali Sportowej w Płocku - Borowiczkach.
  2. Październik od ponad dwudziestu lat na świecie, a od ośmiu w Polsce obchodzony jest jako miesiąc pamięci dzieci zmarłych, a dzień 15 października jako Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele będziemy się modlić w intencji rodziców, których dziecko zmarło przed narodzeniem podczas dzisiejszego nabożeństwa różańcowego.
  3. Trwa miesiąc październik. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe według harmonogramu:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
  1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
  2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • 21 października godzina 17.30,
  • 28 października godzina 19.00;
  1. w niedziele o godzinie 16.30.
  1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2018 roku.
  2. Zwracam się z prośbą, aby wcześniej rozpocząć porządkowanie grobów na cmentarzu, co pozwoli na systematyczne wywożenie śmieci tak, aby one nie pozostały na cmentarzu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
  3. Trwają Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program jest zamieszczony na diecezjalnej stronie internetowej. W sposób szczególny zachęcam do uczestnictwa w sympozjum naukowym „Rodzina – Demografia – Płodność. Obawy i nadzieje”, które zaplanowane jest na 21 października (najbliższa sobota) o godzinie 10.30 w Opactwie Pobenedyktyńskim. Organizatorami sympozjum są Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej i Wydział ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej.
  4. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na misje.
  5. Za tydzień w niedzielę, o 16.30 w nowym domu parafialnym, spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone prace, które pozwalają na regulowanie należności za budowę chodnika procesyjnego wokół kościoła.
  7. Bóg zapłać jednej z rodzin, która prowadzi własną kwiaciarnię, za ofiarowane kwiaty do naszego kościoła.
  8.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.