XXVII Niedziela zwykła – dnia 8 października 2017 r.

1. Dziś, po mszy świętej która jest o godzinie 10.30, pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Spotkania te będą w każdą drugą niedzielę miesiąca.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Polsce XVII Dzień Papieski. W ciągu całego dnia przy kościołach, w tym również przed naszym kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na stypendia dla dzieci i młodzieży, przyznawane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  3. Wyjątkowo w tym roku nie w dzisiejszą niedzielę ale za tydzień, w naszej Parafii na mszy świętej o godzinie 12.00 zgromadzą się niepełnosprawni miasta Płocka i okolic z rodzicami, rodzeństwem oraz osobami pracującymi na rzecz osób niepełnosprawnych, a także wszystkimi, którym pomoc tym osobom jest bardzo bliska. Druga część spotkania odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 20 i Hali Sportowej w Płocku - Borowiczkach.
  4. W najbliższy piątek, 13 października, ostatnie nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się różańcem o godzinie 17.15. Na zakończenie procesja ze świecami z figurą Matki Bożej wokół Kościoła, ze śpiewem pieśni Z dalekiej Fatimy. Nabożeństwo zakończy się mszą o godzinie 18.00.
  5. Październik od ponad dwudziestu lat na świecie, a od ośmiu w Polsce obchodzony jest jako miesiąc pamięci dzieci zmarłych, a dzień 15 października (najbliższa niedziela) jako Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele będziemy się modlić w intencji rodziców, których dziecko zmarło przed narodzeniem podczas niedzielnego nabożeństwa różańcowego.
  6. Trwa miesiąc październik. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe według harmonogramu:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
  1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
  2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • 14 października godzina 17.30,
  • 21 października godzina 17.30,
  • 28 października godzina 19.00;
  1. w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

1. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych możemy zamawiać:
  • msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2018 roku.

Ofiary składane przy zamawianiu wypominków nie ulegną zmianie – będą w tej samej wysokości jak w ubiegłych latach. Karteczki do zamawiania wypominków znajdują się na stoliku na końcu ławek, a także w zakrystii kościoła.

1. Dziś rozpoczynają się Płockie Dni Kultury Chrześcijańskiej, w tym roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Program na poszczególnie dni znajduje się na stronie internetowej diecezji płockiej (link). Zachęcam do uczestnictwa.
  2. Zakończenie obchodów 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej w Płocku

Serdecznie zapraszamy czcigodnych księży, siostry zakonne i wiernych świeckich, mieszkańców Płocka, do wzięcia udziału w zakończeniu obchodów 100-lecia Objawień Fatimskich. Nasze świętowanie będzie miało miejsce w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Płocku (ul. Gierzyńskiego 29). 13 października br. o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w uroczystej procesji fatimskiej połączonej z modlitwą różańcową. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów. Dwa dni później, 15 października, o godz. 16.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Libera odprawi uroczystą Mszę św., podczas której poświęci kościół parafialny na Międzytorzu. Niech Pani Fatimska wstawia się za nami u Jezusa, by błogosławił naszemu miastu i całej płockiej diecezji.

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej
Duszpasterze Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Płocku

1.  Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie, które pozwalają na regulowanie należności za prowadzone w tym roku prace.
  2.  Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty do prezbiterium naszego kościoła.
  3.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  W najbliższą sobotę 14 października - Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim pracującym w szkołach składamy jak najserdeczniejsze życzenia. W tym dniu, w czasie nabożeństwa różańcowego, będziemy się w tej intencji modlić.
  5.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.