XXV Niedziela zwykła – dnia 24 września 2017 r.

1. Wczoraj zakończył się ogólnopolski Kongres poświęcony trzeźwości. Dziś w Polsce we wszystkich parafiach modlimy się o trzeźwość naszego Narodu.
  2. Z racji trudnych warunków atmosferycznych dziś po każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i suplikacje z prośbą kierowaną do Boga o dobrą pogodę, aby rolnicy mogli kontynuować jesienne prace na roli.
  3. Dziś ostatnia niedziela miesiąca września. Na mszy świętej dziękczynno-błagalnej o godzinie 18.30 można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Zachęcam do podejmowania tego dzieła.
  4. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca października. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i ostatnia w tym roku procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej komunii świętej do sypania kwiatkami. Zwracam się też z prośbą o świeże płatki kwiatów.
  5. W przyszłą niedzielę zaczynamy nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe:
  1. od poniedziałku do piątku:
  1. o godz. 16.30 dla dzieci,
  2. o godz. 17.15 dla dorosłych;
  1. dla młodzieży w każdy piątek o godzinie 19.00;
  2. w soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • 7 października godzina 17.30,
  • 14 października godzina 17.30,
  • 21 października godzina 17.30,
  • 28 października godzina 19.00;
  1. w niedziele o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do uczestnictwa w tychże nabożeństwach w naszym kościele. Jeżeli nie możemy uczestniczyć w nabożeństwach w kościele, to starajmy się  każdego dnia modlić na różańcu całą rodziną w domu. Niech miesiąc październik będzie czasem zawierzenia naszych wszystkich spraw Bogu za pośrednictwem Najświętszej Marii Panny Pani Różańca Świętego.

1. Z racji, iż 1 października wypada w niedzielę wyjątkowo w tym roku msze święte i wypominki możemy zamawiać od poniedziałku tj. od 2 października w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania oraz w niedziele i święta w zakrystii kościoła po mszach świętych. Możemy zamawiać:
  • msze święte na przyszły rok,
  • wypominki za zmarłych. Za tychże zmarłych będziemy modlić się po raz pierwszy na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych oraz we wszystkie niedziele roku, aż do ostatniej niedzieli października 2018 roku.

Ofiary składane przy zamawianiu wypominków nie ulegną zmianie – będą w tej samej wysokości jak w ubiegłych latach. Karteczki do zamawiania wypominków są wyłożone na ławkach oraz znajdują się na stoliku na końcu ławek, a także w zakrystii kościoła.

1. Proszę, aby rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz do Odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, chodzących do szkół poza Parafią dokonali zgłoszeń na formularzach, które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej lub w zakrystii kościoła, w terminie do końca września. Zgłoszenia do Pierwszej komunii zgłaszamy do Księdza Marka, natomiast zgłoszenia do Odnowienia przyrzeczeń - do księdza Andrzeja. Pierwsza komunia święta będzie w niedzielę na półtora tygodnia przed Bożym Ciałem. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego w niedzielę przed Bożym Ciałem.

Uczniowie trzecich klas gimnazjum, również na formularzach które można pobrać z parafialnej strony internetowej lub w zakrystii kościoła, dokonują zgłoszeń do Księdza Marka, również do końca września. We własnym zakresie zakupują ”Przewodnik kandydata do bierzmowania”, inny niż ubiegłoroczne indeksy. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w pierwszą niedzielę października  tj. za tydzień, po mszy, która jest o godzinie 1700. Natomiast spotkania formacyjne w ostatnią sobotę miesiąca (począwszy od października) o godzinie 1900.

1. W niedzielę za tydzień pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej. Spotkania te będą w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
  2. Za dwa tygodnie pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Spotkania te będą w każdą drugą niedzielę miesiąca.
  3. Ksiądz Prefekt Marek zaprasza:
  1. chłopców  którzy chcieliby być ministrantami na spotkanie w sobotę 30 września w kościele o godzinie 1000,
  2. młodzież która gra na instrumentach na próby zespołu muzycznego Duc in altum w piątki o godzinie 1900 w nowym domu parafialnym,
  1.  Zgodnie z wcześniejszymi informacjami do końca kwietnia 2018 r. powstanie w naszym kościele nowy ołtarz – tryptyk, gdzie w centralnym miejscu będzie obraz Jezusa Miłosiernego, a po bokach obraz św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Nastąpi też przebudowa ołtarza Matki Bożej. W miejsce obecnego obrazu zostanie wstawiony odnowiony obraz Matki Bożej, który był w głównym ołtarzu dawnego starego kościoła.
  2.  Dziś w naszym kościele prowadzona jest akcja zbierania podpisów pod projektem inicjatywy obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję”, której celem jest wykreślenie z polskiego prawa aborcji eugenicznej. Nasz podpis może zdecydować o tym, że nie zostanie zabite dziecko. Dla poparcia inicjatywy konieczne jest złożenie podpisu wraz z podaniem numeru pesel. Akcja będzie prowadzona w naszym kościele również w następną niedzielę.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane na prowadzone w tym roku prace – złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie.
  4.  Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty do prezbiterium naszego kościoła.
  5.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.