XXIV Niedziela zwykła – dnia 17 września 2017 r.

1. Dziś przed kościołem przedstawiciele Caritas Diecezji Płockiej będą dokonywać zbiórki na prowadzenie pięciu hospicjów domowych i dwóch stacjonarnych. Jest to akcja ogólnopolska „Pola nadziei” niesienia pomocy podopiecznym hospicjów.
  2. Dziś miał być piknik rodzinny „Pożegnanie Lata”.  Niestety, ze względu na niekorzystną pogodę, wspólnie z Radą Osiedla Imielnica podjęliśmy decyzję o jego odwołaniu.
  3. Jutro przypada doroczna uroczystość św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy więc dzieci i młodzież na nabożeństwo ku czci ich patrona jutro na godzinę 1700.
  4. Proszę, aby rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz do Odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, chodzących do szkół poza Parafią dokonali zgłoszeń na formularzach, które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej lub w zakrystii kościoła, w terminie do końca września. Zgłoszenia do Pierwszej komunii zgłaszamy do Księdza Marka, natomiast zgłoszenia do Odnowienia przyrzeczeń - do księdza Andrzeja. Pierwsza komunia święta będzie w niedzielę na półtora tygodnia przed Bożym Ciałem. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego w niedzielę przed Bożym Ciałem.

Uczniowie trzecich klas gimnazjum, również na formularzach które można pobrać z parafialnej strony internetowej lub w zakrystii kościoła, dokonują zgłoszeń do Księdza Marka, również do końca września. We własnym zakresie zakupują ”Przewodnik kandydata do bierzmowania”, inny niż ubiegłoroczne indeksy. Pierwsze spotkanie organizacyjne będzie w pierwszą niedzielę października po mszy, która jest o godzinie 1700. Natomiast spotkania formacyjne w ostatnią sobotę miesiąca (począwszy od października) o godzinie 1900.

1. Od września w naszej Parafii działa Poradnia Narzeczeńska, Małżeńska i Rodzinna. Świadczy pomoc narzeczonym, małżeństwom i rodzinom przeżywającym trudności, w tym mającym problemy z płodnością, problemy wychowawcze z dziećmi, kryzysy małżeńskie i inne. Konsultacje prowadzi Pani  doktor psychologii, adiunkt Uczelni Heleny Chodkowskiej w Warszawie, jednocześnie posiadająca doświadczenie małżeńskie i rodzinne. Dyżur w Poradni będzie pełnić w każdy czwartek w godzinach 1830-2000, w nowym domu parafialnym. Konsultacje będą nieodpłatne. Szczegółowe informacje o Poradni w najbliższym czasie znajdą się na parafialnej stronie internetowej.
  2. Ksiądz Prefekt Marek zaprasza:
  1. ministrantów na pierwsze spotkanie w sobotę 23 września o godzinie 1000 w nowym domu parafialnym,
  2. chłopców  którzy chcieliby być ministrantami na spotkanie w sobotę 30 września w kościele o godzinie 1000,
  3. młodzież która gra na instrumentach na próby zespołu muzycznego Duc in altum w piątki o godzinie 1900 w nowym domu parafialnym,
  4. młodzież która chciałaby pogłębiać swoją wiarę w Ruchu Światło – Życie, na pierwsze spotkanie w sobotę 23 września o godzinie 1200 w nowym domu parafialnym.
  1. W ubiegłym tygodniu zakończyła się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Był to czas swoistych rekolekcji. Pragnę podziękować pielgrzymom za ufundowanie do naszego kościoła dwóch wizerunków Chrystusa, wykonanych w drzewie oliwnym, które będą umieszczone na krzyżu przed ołtarzem lub na krzyżach adoracyjnych na Wielki Piątek. Znajdują się one na ołtarzu przy którym jest sprawowana msza święta.
  2. W gablotach przed kościołem znajdują się plakaty na temat XXXIII Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, w roku 300-lecia koronacji Ikony Jasnogórskiej, która odbędzie się w dniach 23-24 września br.
  3. Wydział Duszpasterski Diecezji Płockiej w dniach 2-3 października 2017 r. organizuje Kurs pastoralny dla fotografów i kamerzystów. Kurs odbędzie się w  Centrum Psychologiczno-Pastoralnym Metanoia przy  ul. Kobylińskiego  21a w  Płocku. Są to dwa spotkania w godz. 16.00-19.00. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2017 r. pod nr tel.: (0-24) 262-85-99 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi..
  4.  W ciągu ostatnich dwóch tygodni trwały prace wewnątrz naszego kościoła - zostały odnowione kaplice boczne oraz oczyszczone ściany całego kościoła. Zostały też uzupełnione ubytki dachówki.
  5.  Bóg zapłać za ofiary składane na prowadzone w tym roku prace – złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, bezpośrednio do mnie i wpłacone na parafialne konto bankowe.
  6.  Bóg zapłać Ślubującym w miniony piątek i w sobotę za kwiaty do prezbiterium naszego kościoła.
  7.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.