XXIII Niedziela zwykła – dnia 10 września 2017 r.

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Gorąco zachęcam wszystkich rodziców, dzieci i młodzież oraz nas wszystkich dorosłych do refleksji jak ważna jest forma wychowania młodego pokolenia. Niech każdego dnia towarzyszy nam modlitwa w tej intencji.
  2. Dziś o godzinie 1030 będzie już msza święta dla dzieci z właściwą oprawą liturgiczną. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby w sposób modlitewny rozpocząć nowy rok szkolno – katechetyczny. Na tę mszę świętą zapraszamy pierwszaków z tornistrami wypełnionymi książkami, zeszytami i przyborami szkolnymi, na której zostaną poświęcone. Od dzisiejszej niedzieli dzieci otrzymują pamiątki uczestnictwa we mszy świętej, które wklejają do zeszytów od religii.
  3. W najbliższą środę - 13 września - kolejne już nabożeństwo fatimskie:
  • godzina 1700 różaniec, prowadzony przez kolejne Koło Różańcowe,
  • potem procesja z figurą Matki Bożej, przy śpiewie pieśni Z dalekiej Fatimy,
  • o godzinie 1800 msza święta.
  1. W sobotę 16 września br. odbędzie się XXXV Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. W tym roku pod hasłem „I poszli za NIM”. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z opiekunami do udziału w pielgrzymce. Podobnie jak w latach ubiegłych, pielgrzymka przebiegać będzie w dwu grupach (dzieci i młodzież). Zapisy u Księdza Marka Wiśniewskiego i u Pań Katechetek.
  2. Proszę, aby rodzice dzieci przygotowujących się do Pierwszej spowiedzi i komunii świętej oraz do Odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego, chodzących do szkół poza Parafią dokonali zgłoszeń na formularzach, które są do pobrania na parafialnej stronie internetowej lub w zakrystii kościoła, w terminie do końca września. Zgłoszenia do Pierwszej komunii zgłaszamy do Księdza Marka, natomiast zgłoszenia do Odnowienia przyrzeczeń - do księdza Andrzeja. Pierwsza komunia święta będzie w niedzielę na półtora tygodnia przed Bożym Ciałem. Odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego w niedzielę przed Bożym Ciałem.

Uczniowie trzecich klas gimnazjum, również na formularzach które można pobrać z parafialnej strony internetowej lub w zakrystii kościoła, dokonują zgłoszeń do Księdza Marka, również do końca września.

1. W niedzielę za tydzień, po mszy świętej o godzinie 1200, piknik rodzinny „Pożegnanie Lata” na którym będzie dużo atrakcji dla dzieci oraz przekąska dla każdego. Czas umili muzyka. Wstęp wolny. Piknik jest organizowany przez Parafię, Radę Osiedla Imielnica, Parafialny Klub Sportowy oraz Przedszkole w Płocku - Imielnicy. Serdecznie wszystkich zapraszamy
  2. Od września w naszej Parafii działać będzie Poradnia Narzeczeńska, Małżeńska i Rodzinna. Świadczyć będzie pomoc narzeczonym, małżeństwom i rodzinom przeżywającym trudności, w tym mającym problemy z płodnością, problemy wychowawcze z dziećmi, kryzysy małżeńskie i inne. Konsultacje prowadzić będzie Pani  doktor psychologii, adiunkt Uczelni Heleny Chodkowskiej w Warszawie, jednocześnie posiadająca doświadczenie małżeńskie i rodzinne. Dyżur w Poradni będzie pełnić w każdy czwartek w godzinach 1830-2000, w nowym domu parafialnym. Konsultacje będą nieodpłatne. Szczegółowe informacje o Poradni w najbliższym czasie znajdą się na parafialnej stronie internetowej.
  3. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty do prezbiterium naszego kościoła.
  4. Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.