XX Niedziela zwykła – dnia 20 sierpnia 2017 r.

1. Z radością informuję, że w piątek wrócił ze szpitala Ksiądz Prefekt Marek. Życzę, aby jak najszybciej wrócił do pełni sił i mógł owocnie posługiwać w naszej rodzinie parafialnej.
  2. Dziś na mszy świętej o godzinie 1200 uroczystość dożynkowa – nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne plony, w której wezmą udział mieszkańcy wiosek z wieńcami dożynkowymi, Orkiestra Strażacka i Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.
  3. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
    KSIĘDZA ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO W ZWIĄZKU Z NAWAŁNICAMI, JAKIE NAWIEDZIŁY POLSKĘ

W nawiązaniu do wiadomości, jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

Warszawa, dnia 15 sierpnia 2017 roku

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy CCEE

ZARZĄDZENIE: Apel Przewodniczącego KEP należy odczytać podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń duszpasterskich, w niedzielę 20 sierpnia br.

Płock, dnia 16 sierpnia 2017 r.

† Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

1. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ I WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

Od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to zawsze w postawie dziękczynienia Stwórcy za to, że pobłogosławił ich pracy i ziemia wydała plon.

Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są ukoronowaniem żniwnego trudu wielu ludzi, a zwłaszcza rolników. W bieżącym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w 100 rocznicę objawień fatimskich i w Rok św. Brata Alberta. Ten nasz święty Rodak, zostawił nam piękne przesłanie: „Powinno się być dobrym jak chleb, który dla każdego leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”. Jakże te słowa są dzisiaj aktualne.

Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Sierakowie k. Przasnysza, w niedzielę 27 sierpnia br. Połączone one będą z dożynkami Województwa Mazowieckiego i Ziemi Przasnyskiej. Przybądźcie na godz. 11.00 na płytę lotniska. Uroczystość rozpocznie się poświęceniem wieńców żniwnych i Mszą Świętą dziękczynną.

Wiem, że tegorocznym żniwom towarzyszyła niepogoda, a niekiedy nawet różne nawałnice. Serca wielu rolników przepełnia lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność pracy, o to gdzie sprzedacie swoje produkty. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie i szukać oparcia w Bogu. Liczę, jak zawsze, na obecność Czcigodnych Księży oraz Rolników z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza i Królowej Ziemi Dobrzyńskiej.

Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu -

Płock, dnia 16 sierpnia 2017 r.

† Piotr Libera

Biskup Płocki

ZARZĄDZENIE: Zaproszenie Biskupa Płockiego należy odczytać podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń duszpasterskich, w niedzielę 20 sierpnia br.

Płock, dnia 16 sierpnia 2017 r

† Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

1. W najbliższą sobotę - 26 sierpnia - uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze święte o godzinie 700, 900 i 1800.
  2. Za tydzień w niedzielę o godzinie 1630 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół Różańcowych.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie, na prowadzone w tym roku prace.
  4. Serdeczne Bóg zapłać za kwiaty do kościoła, ofiarowane przez wczoraj Zaślubionych.
  5. Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6. Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.