XIX Niedziela zwykła – dnia 13 sierpnia 2017 r.

 1. Dziś 13 sierpnia - kolejne nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwa te są 13-tego dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek dzisiejszego nabożeństwa jest następujący:
  • o godzinie 1600 nabożeństwo różańcowe, które zostanie poprowadzone przez kolejne Koło Różańcowe, zgodnie z rocznym grafikiem, umieszczonym w gablotach przed kościołem,
  • następnie procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 2. W najbliższy wtorek - 15 sierpnia - uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i o godzinie 17.00. Błogosławieństwo ziół i kwiatów na zakończenie każdej mszy świętej.
 3. W niedzielę za tydzień na mszy świętej o godzinie 12.00 nasze dożynki parafialne. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych. Zapraszam Orkiestrę Strażacką, Parafian, Gości i Sympatyków naszego Kościoła i Parafii.
 4. Dziś po mszy świętej o godzinie 1200, w nowym domu parafialnym, odbędzie się organizacyjne spotkanie dla pielgrzymów udających się we wrześniu do Ziemi Świętej, z Panią Dyrektor Biura Nomada. 
 5. W ubiegłą niedzielę spod płockiej katedry wyruszyła 36 Piesza Płocka Pielgrzymka na Jasną Górę. Jeszcze jutro zapraszam pielgrzymów duchowych na mszę świętą o godzinie 1800.
 6. Przez czas remontu ulicy Harcerskiej w każdą niedzielę będzie kursował autobus z osiedla Płock - Borowiczki przez ulicę Parcele, na parking przed kościołem. Jest to linia płatna, na zwykłych zasadach. Autobus wyruszać będzie o godzinie 8.39 z przystanku autobusowego w Borowiczkach przy parku i zatrzymywać się będzie na przystanku przy ulicy Borowickiej i Parcele. Natomiast z parkingu przed kościołem wyruszy o godzinie 10.01, jadąc ulicą Wyszogrodzką, Parcele, Borowicką do przystanku w Borowiczkach przy parku.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
 8.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 9.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje