XVIII Niedziela zwykła – dnia 6 sierpnia 2017 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej w ich strojach komunijnych do sypania kwiatkami oraz Parafian i Gości.

Dziś przypada również święto Przemienienia Pańskiego.

 1. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do przeżycia miesiąca sierpnia w abstynencji, ofiarując w intencji tych, którzy mają z tym problem.
 2. Dziś spod płockiej katedry po mszy o godzinie 600 wyruszyła 36 Piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę, pod hasłem „Żywe diamenty Maryi”. W tym roku mija 300 lat od koronacji koronami papieskimi ikony jasnogórskiej, co stanowiło inspirację do hasła tegorocznej pielgrzymki. Natomiast tematem „rekolekcji w drodze” będzie przesłanie płynące z Fatimy w związku z 100-tną rocznicą objawień fatimskich.  Przewodnikiem grupy biało – czerwonej jest Ksiądz Marek Wiśniewski.

Pielgrzymów duchowych zapraszam od 6 do 14 sierpnia - oprócz niedzieli – na msze święte o godzinie 1800.

 1. Za tydzień w niedzielę przypada 13 sierpnia - kolejne nabożeństwo fatimskie. Nabożeństwa te są 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
 • o godzinie 1600 nabożeństwo różańcowe, który zostanie poprowadzone przez kolejne Koło Różańcowe, zgodnie z rocznym grafikiem, umieszczonym w gablotach przed kościołem,
 • następnie procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 1. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do dnia 10 sierpnia proszę o wpłatę III  - ostatniej raty na pielgrzymkę we wrześniu do Ziemi Świętej. Wpłaty w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jednocześnie pragnę poinformować, że w niedzielę 13 sierpnia po mszy świętej o godzinie 1200 odbędzie się organizacyjne spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej z Panią Dyrektor Biura Nomada. 
 2.  Przez czas remontu ulicy Harcerskiej w każdą niedzielę będzie kursował autobus z osiedla Płock - Borowiczki przez ulicę Parcele, na parking przed kościołem. Jest to linia płatna, na zwykłych zasadach. Autobus wyruszać będzie o godzinie 8.39 z przystanku autobusowego w Borowiczkach przy parku i zatrzymywać się będzie na przystanku przy ulicy Borowickiej i Parcele. Natomiast z parkingu przed kościołem wyruszy o godzinie 10.01, jadąc ulicą Wyszogrodzką, Parcele, Borowicką do przystanku w Borowiczkach przy parku.

Dziękuję osobom, które pomogły w załatwieniu tegoż autobusu.

 1.  Spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej jutro o godzinie 1900 w nowym domu parafialnym.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
 3.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 4.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

 

Dodatkowe informacje