XVII Niedziela zwykła – dnia 30 lipca 2017 r.

 1. Dziś nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba Apostoła, patrona naszej Parafii. Kazania odpustowe na każdej mszy świętej głosi Ksiądz Kanonik dr Marek Wilczewski Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej i profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej w ich strojach komunijnych do sypania kwiatkami oraz Parafian i Gości. Dziękuję za płatki kwiatów przynoszone do sypania w czasie procesji eucharystycznej.

Natomiast po mszy świętej o godzinie 17.00 zapraszam na koncert organowy.

 1. Również dziś, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, dziękujemy Bogu za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosimy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, poświęcane są pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzymuje pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. Zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica, Parafialnym Klubem Sportowym Imielnica i Przedszkolem przy ul. Harcerskiej na piknik rodzinny, który rozpocznie się po sumie odpustowej i trwać będzie do godziny 16.30. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Będzie też mała przekąska dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia:
 1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
 2. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe na 15 min przed mszą świętą, która jest o godzinie 18.00.
 3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 18.00.
 1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca sierpnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Zapraszam asystę procesyjną wraz z dziewczynkami po pierwszej spowiedzi i komunii świętej w ich strojach komunijnych do sypania kwiatkami oraz Parafian i Gości.

W przyszłą niedzielę - 6 sierpnia - przypada święto Przemienienia Pańskiego.

 1. W najbliższy wtorek rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcam do przeżycia miesiąca sierpnia w abstynencji, ofiarując w intencji tych, którzy mają z tym wielki problem.
 2. W przyszłą niedzielę wyruszy spod płockiej katedry 36 Piesza pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę, pod hasłem „Żywe diamenty Maryi”. W tym roku mija 300 lat od koronacji koronami papieskimi ikony jasnogórskiej, co stanowiło inspirację do hasła tegorocznej pielgrzymki. Natomiast tematem „rekolekcji w drodze” będzie przesłanie płynące z Fatimy w związku z 100-tną rocznicą objawień fatimskich.  Na stronie internetowej naszej Parafii znajduje się plakat i link do informacji o pielgrzymce. Zapisy na pielgrzymkę – rzeczywistą i duchową – dziś w zakrystii kościoła po mszach świętych, natomiast w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania jeszcze do czwartku włącznie.
 3. Spotkanie przedpielgrzymkowe dla pielgrzymów z grupy biało – czerwonej z Księdzem Markiem Wiśniewskim przewodnikiem tej grupy, w środę 2 sierpnia o godzinie 19.00 (po mszy świętej o godzinie 18.00).
 4. Pielgrzymów duchowych zapraszam od 6 do 14 sierpnia - oprócz niedzieli – na msze święte o godzinie 18.00.
 5.  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do dnia 10 sierpnia proszę o wpłatę III  - ostatniej raty na pielgrzymkę we wrześniu do Ziemi Świętej. Wpłaty w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jednocześnie pragnę poinformować, że w niedzielę 13 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się organizacyjne spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej z Panią Dyrektor Biura Nomada. 
 6.  Przez czas remontu ulicy Harcerskiej w każdą niedzielę będzie kursował autobus z osiedla Płock - Borowiczki przez ulicę Parcele, na parking przed kościołem. Jest to linia płatna, na zwykłych zasadach. Autobus wyruszać będzie o godzinie 8.39 z przystanku autobusowego w Borowiczkach przy parku i zatrzymywać się będzie na przystanku przy ulicy Borowickiej i Parcele. Natomiast z parkingu przed kościołem wyruszy o godzinie 10.01, jadąc ulicą Wyszogrodzką, Parcele, Borowicką do przystanku w Borowiczkach przy parku.

Dziękuję osobom, które pomogły w załatwieniu tegoż autobusu.

 1.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace.
 2.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 3.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje