XVI Niedziela zwykła – dnia 23 lipca 2017 r.

 1. W naszej Parafii dziś wysłuchaliśmy listu Episkopatu Polski na sierpień – miesiąc abstynencji, który nie mógłby być odczytany w przyszłą niedzielę, z racji uroczystości odpustowej.
 2. Za tydzień nasza doroczna uroczystość odpustowa ku czci świętego Jakuba, patrona naszej Parafii. Kazania odpustowe na każdej mszy świętej, głoszone będą przez Księdza Dyrektora Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej. Główna msza święta odpustowa w intencji Parafian i Gości o godzinie 12.00. Zapraszam Poczty Sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej Parafii, asystę procesyjną wraz z dziewczynkami do sypania kwiatkami, Parafian i Gości. Już tradycyjnie zwracam się z prośbą o płatki kwiatów do sypania w czasie procesji eucharystycznej.

Natomiast po mszy świętej o godzinie 17.00 zapraszam na koncert organowy.

 1. Również za tydzień, już tradycyjnie z racji Świętego Krzysztofa, będziemy Bogu dziękować za szczęśliwe posługiwanie się pojazdami i prosić będziemy o dalsze szczęśliwe podróżowanie. Na zakończenie każdej mszy świętej, tradycyjnie, zostaną poświęcone pojazdy. Każdy kierowca poświęconego pojazdu otrzyma pamiątkowy breloczek. Ofiary składane przy tej okazji do puszek są wyrazem wdzięczności za szczęśliwe podróżowanie i po odliczeniu kosztu zakupu breloczków pozostałe pieniądze są przeznaczone na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. Zapraszam wraz z Radą Mieszkańców Osiedla Imielnica, Parafialnym Klubem Sportowym Imielnica i Przedszkolem przy ul. Harcerskiej na piknik rodzinny, który rozpocznie się po sumie odpustowej i trwać będzie do godziny 16.30. Piknik zwyczajowo będzie na placu przy kościele. W programie zjeżdżalnia, zamek oraz inne atrakcje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Będzie też mała przekąska dla każdego. Przez cały czas będzie towarzyszyła muzyka. Jeszcze raz serdecznie zapraszam.
 3. Pragnę już dziś poinformować, że nasze dożynki parafialne będą w niedzielę 20 sierpnia, na mszy świętej o godzinie 12.00. Proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie wieńców dożynkowych.
 4. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami do dnia 10 sierpnia proszę o wpłatę III  - ostatniej raty na pielgrzymkę we wrześniu do Ziemi Świętej. Wpłaty w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Jednocześnie pragnę poinformować, że w niedzielę 13 sierpnia po mszy świętej o godzinie 12.00 odbędzie się organizacyjne spotkanie dla pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej z Panią Dyrektor Biura Nomada. 
 5. Zachęcam do udziału w 36-tej pieszej pielgrzymce diecezji płockiej na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę rzeczywistą i duchową w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone bezpośrednio do mnie i w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę, na prowadzone w tym roku prace. Ofiary te pomagają w uregulowaniu należności za prowadzone prace. W ubiegłym tygodniu zostały odnowione w naszym kościele lamperie, oczyszczone ściany i sufity oraz umyte okna od wewnątrz kościoła.
 7. Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty do prezbiterium kościoła.
 8.  Czasopisma religijne - bieżący numer Gościa Niedzielnego, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
 9.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.

Dodatkowe informacje