XII Niedziela zwykła – dnia 25 czerwca 2017 r.

1. Pragnę bardzo serdecznie powitać w naszej rodzinie parafialnej księdza Andrzeja Janickiego Audytora Sądu Biskupiego w Płocku, który od środy zamieszkał w nowym domu parafialnym i będzie posługiwał w naszej Parafii. Życzę Księdzu Andrzejowi, aby ta posługa przynosiła jak najwięcej kapłańskiej radości. Szczęść Boże Księże Andrzeju.
  2. W najbliższy wtorek odbędzie się jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Częstochowy, Krakowa i Tyńca. Bardzo proszę, aby pielgrzymi byli obecni na parkingu przy kościele na 15 minut przed godziną 2:00 w nocy.
  3. Wyjątkowo w najbliższy wtorek kancelaria parafialna nie będzie czynna.
  4. W czwartek 29 czerwca – doroczna uroczystość świętych Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i Stolicy Apostolskiej. Msze święte godzina 7:00, 9:00 i 18:00. Ofiary składane w tym dniu na tacę są tzw. Świętopietrzem czyli przeznaczone do dyspozycji Stolicy Apostolskiej.
  5. Czwartek 29 czerwca jest również dniem imienin naszego Biskupa Płockiego. Będziemy się modlić się za Pasterza naszej diecezji w czasie każdej mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego.
  6. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego jeszcze dziś o 16:30 i od poniedziałku do piątku o godzinie 17:30.
  7. Od dzisiejszej niedzieli przez czas wakacji nie będzie kazań skierowanych do dzieci na mszy świętej o godzinie 10:30.
  8. Już tradycyjnie, od przyszłej niedzieli w dni powszednie przez czas wakacji, nie ma mszy świętej o godzinie 7:00 w dni powszednie.
  9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca lipca. Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 19:00. W związku z uroczystościami ślubnymi msze zamówione  z intencjami zostały przesunięte na godzinę 19:00 i 19:30. Osoby zainteresowane proszę o zapoznanie się ze szczegółami w gablotach przed kościołem.
  10.  W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca lipca, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła, bez asysty procesyjnej.
  11.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie, na prowadzone w tym roku prace.
  12.  Serdeczne Bóg zapłać wczoraj Zaślubionym za kwiaty, które są w prezbiterium kościoła.
  13.  Czasopisma religijne, bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  14.  Rozpoczął się czas wakacji, dla wielu też czas urlopu. Życzymy, aby był to czas dobrego odpoczynku przede wszystkim w gronie całych rodzin. Nie zapominajmy o naszym kontakcie z Bogiem, o niedzielnych mszach świętych i o codziennej modlitwie.
  15.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.