Uroczystość Trójcy Przenajświętszej  – dnia 11 czerwca 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest doroczną uroczystością Trójcy Przenajświętszej, kończącą czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.
  2. Dla naszej Parafii uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest kolejną rocznicą konsekracji naszego kościoła, która miała miejsce w roku 1935.
  3. W naszej Parafii dziś Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego dla klas czwartych:
  • godzina 10.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,
  • godzina 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii.

Wczoraj było Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego dla uczniów klas piątych:

• o godzinie 10.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,
  • o godzinie 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii.
  1. Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do piątku. Dzieci gromadzą się z najbliższymi każdego dnia na mszach świętych o godzinie 18.00, z wyjątkiem Bożego Ciała, kiedy przychodzą na mszę świętą o godzinie 12.00 i biorą udział w procesji eucharystycznej.
  2. Dziś odbędzie się, kolejny raz w naszym mieście, Marsz Dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:30 w kościele św. Dominika („na Górkach”), a następnie ul. Kościuszki, pl. Gen. J. Dąbrowskiego, ulicami Warszawską i Mostową oraz Mostem Legionów J. Piłsudskiego przejdzie do parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.
  3. Trwa miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • sobota 17 czerwca o godzinie 16.30,
  • sobota 24 czerwca o godzinie 16.30,

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. Pragnę poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała - 15 czerwca - główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Zapraszam Orkiestrę Strażacką, wszystkie jednostki Straży Pożarnej z Parafii, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatkami -  w szczególności te, które w ubiegłą niedzielę po raz pierwszy przyjęły komunię świętą. Zapraszam parafian i gości.

Zwracam się z prośbą o przyniesienie płatków kwiatowych do procesji eucharystycznej.

Jednocześnie dziękuję wszystkim tym, którzy je zbierają i przynoszą do naszego kościoła, a w okresie jesiennym suszą płatki kwiatów i przynoszą na procesję rezurekcyjną.

Pozostałe msze święte w Boże Ciało jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30.

1.  KOMUNIKAT WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PŁOCKU

Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 26 czerwca 2017 r. o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Wymagane dokumenty należy składać do dnia 26 czerwca br. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny
(nr tel. 24/264-32-62). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej oraz na seminaryjnym Facebooku.

Płock, dnia 5 czerwca 2017 r.

Ks. Marek Jarosz

Rektor WSD

ZARZĄDZENIE: Komunikat Rektora WSD proszę odczytać w niedzielę 11 czerwca br., podczas wszystkich Mszy św., w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

Płock, dnia 5 czerwca 2017 r.

† Mirosław Milewski

Wikariusz Generalny

1. Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Ziemi Świętej, którzy jeszcze nie wpłacili II raty, w wysokości 400 USD, uczynili to najpóźniej do najbliższego wtorku. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 10 sierpnia.
  2.  Za tydzień w ramach kazań Ksiądz Prefekt skieruje słowo zachęty do udziału w dorocznej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Ksiądz Prefekt poprowadzi grupę biało- czerwoną.
  3.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i na konto parafialne, na prowadzone w tym roku prace.
  4.  Czasopisma religijne, bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.