Zielone Świątki  – dnia 4 czerwca 2017 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej przez uczniów klas III:
  • godzina 10.00 dla dzieci w albach;
  • godzina 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.
  1. Biały tydzień dla tychże dzieci będzie trwał do piątku. Dzieci gromadzą się z najbliższymi każdego dnia na mszach świętych o godzinie 18.00.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Wyjątkowo bez procesji, z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Dziś przed kościołem zbiórka na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Bóg zapłać za składane ofiary.
  4. Jutro święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Msze święte: 7.00, 9.00 i z racji dnia pracy o godzinie 18.00.
  5. W najbliższą sobotę i niedzielę w naszej Parafii Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego dla klas czwartych i piątych, w następującym porządku:
  1. dla uczniów klas piątych - sobota 10 czerwca 2017 r.:
  • godzina 10.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,
  • godzina 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii;
  1. dla uczniów klas czwartych - niedziela 11 czerwca 2017 r.:
  • godzina 10.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku – Borowiczkach,
  • godzina 12.00 dla uczniów ze szkół spoza Parafii.
  1. Informacje o spotkaniach praktycznych dla uczniów klas IV i V umieszczone są w gablotach przed kościołem.
  2. Przyszła niedziela jest uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Dla naszej Parafii jest to kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.
  3. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • sobota 10 czerwca o godzinie 19.00,
  • sobota 17 czerwca o godzinie 16.30,
  • sobota 24 czerwca o godzinie 16.30,

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1.  SŁOWO ZACHĘTY BISKUPA PŁOCKIEGO DO UDZIAŁU W MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY

Drodzy Diecezjanie, mieszkańcy Płocka i okolic!

Już po raz szósty dn. 11 czerwca br. ulicami Płocka przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia katolickie naszego miasta oraz inne organizacje i władze samorządowe. W tym roku rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12:30 w kościele św. Dominika („na Górkach”), a następnie ul. Kościuszki,
pl. Gen. J. Dąbrowskiego, ulicami Warszawską i Mostową oraz Mostem Legionów
J. Piłsudskiego przejdziemy do parafii pw. św. Benedykta w Płocku-Radziwiu, gdzie odbędzie się festyn rodzinny.

Zapraszam do licznego udziału w tym Marszu całe Wasze Rodziny: babcie, dziadków, rodziców, dzieci. W szczególności proszę o udział pary małżonków, świętujących okrągłe rocznice małżeństwa, a zwłaszcza srebrnych i złotych Jubilatów. Liczę na obecność Kapłanów, Kleryków oraz Sióstr Zakonnych naszego miasta. Niech nie zabraknie przedstawicieli żadnej płockiej parafii! Ufam, że będzie to wielkie święto Życia i Rodziny, bo zawsze jest „Czas na Rodzinę”, jak głosi tegoroczne hasło Marszu.

Na czas dobrych przygotowań do tego dzieła na rzecz Życia i Rodziny z serca Wam błogosławię, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego!

Płock, dnia 28 maja 2017 r.

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

† Piotr Libera

Biskup Płocki

1.  Już dziś pragnę poinformować, że w uroczystość Bożego Ciała - 15 czerwca - główna msza święta odprawiona w intencji Parafian i Gości będzie o godzinie 12.00. Trasa procesji będzie ta sama jak w ubiegłych latach. Ołtarze będą w tych samych miejscach, ubierane przez mieszkańców tych samych miejscowości i ulic jak było w ubiegłych latach. Pozostałe msze święte jak w każdą niedzielę: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Nie będzie mszy o godzinie 18.30. Już dziś zapraszam Orkiestrę Strażacką, wszystkie jednostki Straży Pożarnej z Parafii, asystę procesyjną, wszystkie dziewczynki które dziś pierwszy przyjęły komunię świętą w sposób szczególny zapraszam do sypania kwiatkami. Zapraszam parafian i gości.
  2.  Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Ziemi Świętej, do dnia 10 czerwca wpłacili II ratę, w wysokości 400 USD. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 10 sierpnia.
  3.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę na prowadzone w tym roku prace.
  4.  Czasopisma religijne, bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  5.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.