VII Niedziela wielkanocna  – dnia 28 maja 2017 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesioną od kilku lat na najbliższą niedzielę po dniu, w którym mija 40 dni od uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Dziś do naszego kościoła, jako miejsca kultu św. Joanny Beretty Molla, przybędzie pielgrzymka z płockiej Stanisławówki. W tym roku pod hasłem „Idźcie i głoście w rodzinie i przez rodzinę”. Rozpocznie się o godzinie 9.00 na Stanisławówce. W naszym kościele uroczysta msza święta z kazaniem o godzinie 12.00. Po mszy świętej piknik rodzinny. Zakończenie nabożeństwem majowym o godzinie 15.00.
  3. Przyszła niedziela jest doroczną uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Jest to jednocześnie w naszej Parafii uroczystość przyjęcia po raz pierwszy Komunii Świętej przez uczniów klas III:
  • godzina 10.00 dla dzieci w albach;
  • godzina 12.00 dla dzieci w strojach tradycyjnych.
  1. W gablotach przed kościołem zostały umieszczone informacje o spotkaniach praktycznych przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą oraz przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  2. Dobiega końca miesiąc maj, czas szczególnej modlitwy, kiedy nasze sprawy powierzamy Maryi. Nabożeństwa majowe w naszym kościele jeszcze dziś o 16.30 oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 17.30.
  3. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według grafiku umieszczonego w gablotach przed kościołem:
  • sobota 3 czerwca o godzinie 17.30,
  • sobota 10 czerwca o godzinie 19.00,
  • sobota 17 czerwca po mszy świętej o godzinie 16.30,
  • sobota 24 czerwca po mszy świętej o godzinie 16.30,

W niedziele i święta nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca czerwca:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek: Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00 do 18.00. Adoracja w ciszy od 17.00 do 18.00.

Nabożeństwo czerwcowe  połączone z pierwszopiątkowym o godzinie 17.30.

1. Nabożeństwo pierwszosobotnie po nabożeństwie czerwcowym, po mszy świętej która jest o godzinie 17.00.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca czerwca, wyjątkowo bez procesji, z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

1. Decyzją Księdza Biskupa Piotra Libery Ksiądz Marek Czajkowski z dniem 22 maja zakończył posługę duszpasterską w naszej parafii. Pragnę serdecznie podziękować Księdzu Markowi Czajkowskiemu za każde dobro, które udało mu się uczynić na rzecz naszej Wspólnoty Parafialnej.

Pod koniec czerwca Ksiądz Biskup na miejsce Księdza Marka Czajkowskiego skieruje do naszej Parafii nowego księdza.

1.  Bardzo proszę, aby pielgrzymi wyjeżdżający we wrześniu do Ziemi Świętej, do dnia 10 czerwca wpłacili II ratę, w wysokości 400 USD. Wpłat można dokonywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Trzecia rata (stanowiąca pozostałość sumy) byłaby płatna do dnia 10 sierpnia.
  2.  W najbliższym czasie na naszej parafialnej stronie internetowej pojawi się nowa zakładka: Naprotechnologia i Model Creighton. Będzie tam link do informacji o dziele, którego celem jest pomoc dla małżonków w celu uzyskania naturalnego poczęcia, o naprotechnologii, która działa w zgodzie z naturą, aby przywrócić naturalną płodność.
  3.  Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę na prowadzone w tym roku prace.
  4.  Kwiaty na dzisiejszą niedzielę do prezbiterium kościoła zostały zakupione z ofiar złożonych w niedzielę palmową, za które zapłaciłem 500 zł.
  5.  Czasopisma religijne, bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  6.  W tym tygodniu przypada 1 czerwca - Dzień Dziecka. Życzymy wszystkim dzieciom, aby na drodze swego życia spotykali wspaniałych ludzi, którzy pomogą im dobrze przeżyć tak ważny czas wiosny swojego życia. W intencji wszystkich dzieci będziemy się modlić 1 czerwca na mszach świętych oraz nabożeństwie czerwcowym.
  7.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.