VI Niedziela wielkanocna  – dnia 21 maja 2017 r.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla klas IV i V przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  2. W gablotach przed kościołem zostały umieszczone informacje o spotkaniach praktycznych przed I-szą spowiedzią i komunią świętą oraz przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. W gablotach również znajdziemy plakat informacyjny o Wieczorze Chwały, który będzie 26 maja o godzinie 20.30 w płockim amfiteatrze.
  4. Za tydzień będzie pielgrzymka z płockiej Stanisławówki do naszego kościoła jako miejsca kultu św. Joanny Beretty Molla, pod hasłem „Idźcie i głoście w rodzinie i przez rodzinę”. Rozpocznie się o godzinie 9.00 na Stanisławówce. W naszym kościele uroczysta msza święta z kazaniem o godzinie 12.00. Po mszy świętej piknik rodzinny. Zakończenie nabożeństwem majowym o godzinie 15.00. Gorąco zachęcam narzeczonych, małżeństwa, rodziny, a także osoby samotne, do udziału w pielgrzymce.
  5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 27 maja godzina 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych.

1. Dnia 27 czerwca br. jest organizowana jednodniowa pielgrzymko-wycieczka:

Częstochowa (godzina 6.00 odsłonięcie Obrazu i udział we mszy świętej), Kraków (Katedra na Wawelu, Zamek Królewski, Wawel, Kościół Mariacki, Kościół Franciszkański, Sukiennice, Okno Papieskie) oraz Tyniec. Wyżywienie we własnym zakresie, bierzemy z sobą z domu. Wyjazd o godzinie 2.00, powrót około godziny 23.00. Koszt: autokar, przewodnik, bilety wstępu, parkingi, przejazdy autostradą oraz ubezpieczenie uczestników – od osoby 138 zł.

Osoby, które zapisały się, a dotąd nie wniosły opłaty, proszę o uregulowanie należności jeszcze dziś. W przeciwnym wypadku zostaną skreślone z listy.

1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę na prowadzone w tym roku prace.
  2. Czasopisma religijne, bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu – w piątek 26 maja – przypada Dzień Matki.
    My Kapłani, wszystkim tu obecnym Mamom i wszystkim Mamom z terenu Parafii, pragniemy wyrazić wdzięczność za wielką miłość i codzienny trud wkładane w wychowanie dzieci oraz w życie całych rodzin. W tym dniu w kościele będziemy się modlić za wszystkie Matki, w czasie mszy świętych.
  4.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.