IV Niedziela wielkanocna  – dnia 7 maja 2017 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca maja. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła, bez feretronów i sypania kwiatkami, z racji prowadzonych prac na zewnątrz kościoła.
  2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30. W soboty według następującego grafiku:
  • 13 maja razem z nabożeństwem fatimskim, które będzie o godzinie 17.00,
  • 20 maja godzina 17.00,
  • 27 maja godzina 17.30.

W każdą niedzielę i święta o godzinie 16.30.

Gorąco zachęcam do nabożeństw majowych przy krzyżach i figurach przydrożnych.

Pięknym świadectwem wiary poszczególnych rodzin byłoby nabożeństwo majowe rodzin w domach rodzinnych.

1. W najbliższą sobotę tj. 13 maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, które będą 13 dnia każdego miesiąca i zakończą się 13 października. Porządek najbliższego nabożeństwa jest następujący:
  •  różaniec,
  •  nabożeństwo majowe,
  •  procesja z figurą Matki Bożej, wewnątrz kościoła.

Początek nabożeństwa o godzinie 17.00.

1. W najbliższą sobotę o godzinie 9.30 w nowym domu parafialnym, egzamin dla uczniów klas III przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  2. Za tydzień, w niedzielę po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  3. W sobotę 20 maja o godzinie 9.30 w nowym domu parafialnym egzamin dla uczniów klas IV i V przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  4. W niedzielę za dwa tygodnie, po mszy świętej o godzinie 10.30, spotkanie dla klas IV i V przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. W dniach 7-13 maja 2017 r. pod hasłem: „Zachęcani przez Ducha do misji” będzie obchodzony 54. Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W swoim orędziu papież wskazuje, że pragnie zwrócić uwagę na wymiar misyjny powołania chrześcijańskiego. Franciszek podkreśla, że działalność misyjna nie jest dodatkiem do życia chrześcijańskiego, ale znajduje się w samym centrum wiary. Poruszając to zagadnienie papież zaznacza, że także dzisiaj można odnaleźć zapał przepowiadania i  zaproponować zwłaszcza młodym ludziom naśladowanie Chrystusa.
  6. W niedzielę za tydzień tj. 14 maja  w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku będą Dni Otwartych Drzwi, połączone z akcją powołaniową.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę na prowadzone w tym roku prace.
  8.  Bóg zapłać za kwiaty do prezbiterium kościoła, ofiarowane przez wczoraj Zaślubionych.
  9. Czasopisma religijne, bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  10. Trwa czas ważnych egzaminów maturalnych. Podczas mszy świętych niedzielnych i codziennych pamiętamy o naszych maturzystach, prosząc o Boże błogosławieństwo na czas egzaminów i o właściwy wybór dalszej drogi życiowej.
  11.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.