Niedziela Miłosierdzia Bożego  – dnia 23 kwietnia 2017 r.

1. Dzisiejsza niedziela kończy uroczysty obchód Świąt Zmartwychwstania, który trwał przez osiem dni.
  2. Z racji dzisiejszego Święta Miłosierdzia Bożego na zakończenie każdej mszy świętej zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Dzisiejszą Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczyna się kolejny Tydzień Miłosierdzia, który trwa do dnia 30 kwietnia. W tym roku pod hasłem „Idźcie i głoście”. Niech ten czas będzie okazją do zadumy nad naszym miłosierdziem wobec drugiego człowieka.
  4. Zachęcam do nawiedzenia - w szczególności w dniu dzisiejszym - Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku. W obchodach Święta m.in.:
  • o godzinie 14.00 Uwielbienie Bożego Miłosierdzia na Starym Rynku,
  • o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego na Starym Rynku.

Szczegóły na stronie internetowej http://www.milosierdzieplock.pl/

1. Za tydzień - 30 kwietnia - Niedziela Biblijna. W tym roku po raz pierwszy Niedziela Biblijna zostanie związana z Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Jest to ogólnopolska inicjatywa Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II oraz Fundacji Soar i Fundacji Dabar. Wydarzenie polega na poddaniu się szczególnej refleksji nad wybranym fragmentem Słowa Bożego. W tym roku będą to cytaty z „Listu św. Pawła do Galatów”. Hasło wydarzenia brzmi: „Weź i czytaj!”. Inspiracją do Narodowego Czytania Pisma Świętego są obchody 1050. rocznicy chrztu Polski, natomiast jego głównym celem jest rozwój życia w łasce chrztu świętego. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomagać w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii.
  2. Za tydzień w niedzielę o godzinie 16.30 w nowym domu parafialnym spotkanie dla Przewodniczących Kół różańcowych.
  3. Zgodnie z zapowiedzią, pragnę najpierw jeszcze raz podziękować za ofiary złożone w niedzielę palmową na urządzenie Grobu Pańskiego i kwiaty na ołtarze na uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zostało zebrane 6.101,20 zł. Ksiądz Prefekt od chorych przekazał kwotę 190 zł, co daje łącznie sumę 6.291,20 zł. Z tychże pieniędzy zostało zakupione:
  • kwiaty doniczkowe,
  • kwiaty cięte do Prezbiterium,
  • wykonanie Grobu – materiały,
  • ciastka, napoje, kawa, herbata dla Strażaków.

Razem wydano kwotę 4.890,39 zł. Pozostało 1.400,81 zł. Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na kwiaty do kościoła w ciągu roku, o czym będę informował na bieżąco.

1. W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się planowane na ten rok prace przy kościele. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie na prowadzone w tym roku prace.
  2. Czasopisma religijne, bieżący numer Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa, możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Wszystkim Parafianom Gościom oraz Sympatykom kościoła i Parafii, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.