V Niedziela Wielkiego Postu – 2 kwietnia 2017 r.

1. Dziś 12-ta rocznica odejścia do Domu Pana wybitnego Polaka - Jana Pawła II. Pamiętajmy, że przez Jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne łaski.

W tym szczególnym dniu, dziękując za dar życia św. Jana Pawła II, zapraszam na godzinę 2100 na Apel Jasnogórski.

1. Z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich Zespół Santiago przygotował program słowno-muzyczny, który przedstawia na dzisiejszych mszach świętych o godzinie 1030 i 1200.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  3. W najbliższy czwartek, piątek i sobotę (6-8 kwietnia br.) będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne. Plan rekolekcji został wyłożony na ławkach, możemy zabrać go do domu, jest w gablotach przed kościołem, został również zamieszczony na parafialnej stronie internetowej.
  4. W najbliższy czwartek - 6 kwietnia - przypada pierwsza rocznica peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego w naszej Parafii. Z tej racji w tym dniu zostanie odprawiona msza święta o godzinie 20.00, która zakończy się Apelem Maryjnym. Serdecznie wszystkich zapraszam.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca kwietnia. Z racji rekolekcji nie będzie adoracji w pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po mszy świętej, która będzie o godzinie 18.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w ramach spowiedzi rekolekcyjnej.
  6. Nabożeństwa drogi krzyżowej w ramach programu rekolekcyjnego, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o godzinie 1630.
  7. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową, rozpoczynającą czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Procesja z palmami wokół kościoła na mszy świętej o godzinie 1030 i 1200.
  8. Już tradycyjnie ofiary składane na tacę w Niedzielę Palmową są darem na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz urządzenie tegoż Grobu. Wszystkim, którzy je złożą składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zwracam się prośbą do członków Asysty Procesyjnej o oczyszczenie i przygotowanie feretronów oraz innych paramentów procesyjnych przed Uroczystością Rezurekcyjną.
  10.  Informacja dotycząca Szkół Katolickich w Płocku

Dotychczasowe Szkoły Katolickie w Sikorzu decyzją Księdza Biskupa Piotra Libery, Biskupa Płockiego, powracają do swojej pierwotnej siedziby w Płocku przy ulicy Nowowiejskiego 2 i tam rozpoczną nowy rok szkolny 2017/2018.

Otwieramy klasę I i VII szkoły podstawowej ze świetlicą szkolną oraz dwie pierwsze równoległe klasy licealne o profilach: humanistycznym i nauk ścisłych.

Atutem Naszych Szkół jest ich katolicki charakter – model wychowawczy oparty na chrześcijańskich wartościach, wysoki poziom nauczania, dobrze przygotowana kadra pedagogiczna. Podejmujemy współpracę z uczelniami wyższymi: Politechniką w Płocku, UKSW w Warszawie, jak również z Uniwersytetami oraz szkołami zagranicznymi.

Wszelkie niezbędne informacje można znaleźć na stronie internetowej Naszych Szkół - www.stanislaum.pl. Osoby zainteresowane zachęcamy do zabrania folderów rozdawanych przy wyjściu z kościoła. Są z nami dziś również obecni przedstawiciele nauczycieli i uczniów, którzy przed kościołem wszystkim zainteresowanym chętnie udzielą wielu informacji.

Ks. dr Artur Janicki

Koordynator ds. utworzenia Szkół Katolickich w Płocku

1.  Dziękuję za ofiary złożone w kopertach na tacę na prowadzone prace.
  2.  Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.