IV Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017 r.

1. W związku z wczorajszą uroczystością Zwiastowania Pańskiego obchodzoną z inicjatywy św. Jana Pawła II jako Dzień Świętości Życia, a jednocześnie jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca po mszy świętej dziękczynno – błagalnej o godzinie 1830, będzie można dziś złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca kwietnia. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która jest o godzinie 1800.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca kwietnia. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  4. Z okazji 100 rocznicy Objawień Fatimskich Zespół Santiago przygotował program słowno-muzyczny, który przedstawi w najbliższą niedzielę na mszach świętych o godzinie 1030 i 1200.
  5. Przeżywamy Wielki Post. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. W ramach akcji Caritas, możemy nabywać w cenie 5 zł czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  3. Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 6-8 kwietnia. Pierwszego dnia rekolekcji o godzinie 2000 będzie msza święta za Parafian w 1 rocznicę nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, zakończona Apelem Jasnogórskim. Informacja o rekolekcjach jest umieszczona na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. Program rekolekcji będzie też wyłożony na ławkach w kościele, w niedzielę przed rekolekcjami.
  4. ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 2017 R.

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

W Niedzielę Palmową, 9 kwietnia, rozpoczniemy czas bezpośredniego przygotowania do przeżycia najważniejszej tajemnicy chrześcijaństwa – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. We wspólnocie młodego Kościoła Płockiego chcemy dziękować Jezusowi za dar Światowych Dni Młodzieży, które w ubiegłym roku odbyły się w naszej Ojczyźnie. Pragniemy jeszcze raz przypomnieć sobie słowa Franciszka, że szczęścia nie należy mylić z wygodą, a konkretnie z dobrze znaną Wam „kanapą”. „Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby «wegetować», aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi; przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad” – mówił do Was w Krakowie Papież.

Drodzy Młodzi Przyjaciele, proszę Was, „wstańcie z kanapy” i przyjedźcie do Płocka! Już w sobotę, 8 kwietnia, zapraszam do płockiej „Studni” wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, członków Parafialnych Centrów Światowych Dni Młodzieży, uczestników Światowych Dni Młodzieży oraz wszystkie chętne i zainteresowane osoby. Mam nadzieję, że podczas warsztatów i paneli w „Studni” i Orlen Arenie „wykują” się ciekawe pomysły na przyszłość.

Natomiast w niedzielę 9 kwietnia, zapraszam młodzież z całej płockiej diecezji wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży do kościoła parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku na Mszę św., która rozpocznie o godz. 15.00. W tym roku będzie Ją sprawował ksiądz biskup Mirosław Milewski. Przywieźcie ze sobą piękne palmy oraz Wasz młodzieńczy zapał i entuzjazm, by dzielić się nimi z innymi.

Płock, dnia 26 marca 2017 r.

Wasz Biskup Piotr

1.  KOMUNIKAT DIECEZJALNEGO DUSZPASTERZA KOBIET

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet zaprasza na I wielkopostny dzień skupienia dla kobiet diecezji płockiej pod hasłem: „Maryja – Matka Jezusa i wzór kobiecości”. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia 2017 r. (sobota) w parafii św. Wojciecha w Płocku na Podolszycach Południowych. Rozpocznie się o godz. 11.00, a zakończy około godz. 14.30. W programie m.in. Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Wiesława Szlachetki, biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej, delegata KEP ds. duszpasterstwa kobiet, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencja. Prosimy o zorganizowanie posiłku we własnym zakresie.

Program dnia skupienia:

11.00 – początek dnia skupienia;

11.15 – adoracja Najświętszego Sakramentu; wspólna modlitwa;

12.00 – EUCHARYSTIA pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Wiesława Szlachetki, biskupa pomocniczego archidiecezji gdańskiej, delegata KEP ds. duszpasterstwa kobiet;

13.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i konferencja;

ok. 14.30 – zakończenie dnia skupienia.

Płock, dnia 20 marca 2017 r.

Ks. Łukasz Zdunkiewicz

Diecezjalny Duszpasterz Kobiet

1.  Dziękuję za ofiary złożone w kopertach na tacę i bezpośrednio do mnie, na prowadzone prace.
  2.  Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Ja jestem dziś nieobecny z racji, iż w ostatnim tygodniu miałem zabieg okulistyczny.
  4.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.