III Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2017 r.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i V oraz ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  2. W tym roku uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, z racji na III Niedzielę Wielkiego Postu, będzie obchodzona w poniedziałek 20 marca. Na mszach świętych w tym dniu będziemy modlić się za mężczyzn i prosić o wstawiennictwo św. Józefa w ich życiu.
  3. W najbliższy  piątek - 24 marca - już po raz 13-ty będzie obchodzony Narodowy Dzień Życia, ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, który jest okazją do „narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych” (Uchwała Sejmu RP z dn. 27 sierpnia 2004 r.).
  4. Dzień później, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzony jest z inicjatywy św. Jana Pawła II Dzień Świętości Życia. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego msze święte o godzinie 7.00, 10.00 - z udziałem Legionu Maryi naszej płockiej diecezji i o godzinie 18.00. Na zakończenie każdej mszy świętej będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji. Przyrzeczenia można będzie też złożyć w przyszłą niedzielę na zakończenie mszy świętej, która jest o godzinie 10.30.
  5. Przeżywamy Wielki Post. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. Od dzisiejszej niedzieli, w ramach akcji Caritas, możemy nabywać w cenie 5 zł czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  3. Od 2013 r. odbywają się w Płocku regularnie pochówki dzieci zmarłych przed urodzeniem. Najbliższy odbędzie się dn. 25 maja br., o godz. 18.00, na Cmentarzu Katolickim w Płocku (al. F. Kobylińskiego). Wkrótce zostaną podane szczegółowe informacje.
  4.  Rekolekcje w naszej parafii już tradycyjnie będą w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową tj. 6-8 kwietnia. Pierwszego dnia rekolekcji o godzinie 2000 będzie msza święta za Parafian w 1 rocznicę nawiedzenia kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej, zakończona Apelem Jasnogórskim. Informacja o rekolekcjach jest umieszczona na parafialnej stronie internetowej i w gablotach przed kościołem. Program rekolekcji będzie też wyłożony na ławkach w kościele, w niedzielę przed rekolekcjami.
  5.  W ostatnim czasie były prowadzone prace m.in. wykonane podjazdy przed nowym domem parafialnym, równanie terenu oraz malowanie lamperii w kościele w miejscach tego wymagających.
  6.  Dziękuję za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone prace.
  7.  Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  8.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.