II Niedziela Wielkiego Postu – 12 marca 2017 r.

1. Dziś, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  2. Za tydzień, po mszy po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i V i ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
  3. Ksiądz Prefekt umieścił w gablotach przed kościołem szczegółowe informacje dotyczące egzaminu dla kandydatów do bierzmowania, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 18 marca. W informacjach Ksiądz Prefekt podał rozpoczęcie egzaminu o 1000. Egzamin rozpocznie się jednak godzinę później tj. o godzinie 1100.
  4. Przeżywamy Wielki Post. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3. Dzisiejsza II niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Polsce, już tradycyjnie, jako Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami - w tym roku pod hasłem „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. W 2016 r. dzieło pomocy „Ad Gentes” dofinansowało 169 projektów medycznych, edukacyjnych i charytatywnych polskich misjonarek i misjonarzy w krajach misyjnych, głównie w Afryce i Ameryce Łacińskiej na kwotę 150 tys. euro. Na pomoc misjonarzom w realizacji tego dzieła zbierane są dziś przed polskimi kościołami, również u nas, ofiary do puszek. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Jutro – 13 marca – przypada czwarta rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Wspierajmy papieża Franciszka modlitwą, by jak najlepiej prowadził kościół przez obecnie czasy.
  5.  Od przyszłej niedzieli, w ramach akcji Caritas, będziemy mogli nabywać czekoladowe baranki wielkanocne, które wkładamy do koszyczka z tzw. święconką. Ofiara złożona przy zakupie tegoż baranka jest przeznaczona na cele charytatywne Kościoła.
  6.  Dziękuję dwom Rodzinom, które zgłosiły się, aby ufundować obraz Jana Pawła II i św. Faustyny do nowego ołtarza w naszym kościele.
  7.  Dziękuję za ofiary złożone w kopertach na tacę, na prowadzone prace.
  8.  Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  9.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.