I Niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2017 r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca marca. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. W minionym tygodniu, w środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. W owocnym przeżyciu tego szczególnego czasu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2. Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3. W sobotę 11 marca br. jest organizowany wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Zapisy jeszcze dziś, w zakrystii kościoła, po mszach świętych. Cena za wyjazd - bilet, ubezpieczenie i przejazd - w cenie 43 zł. Wyjazd o godzinie 8.00.
  4. Od 26 lutego do 5 marca w Kościele w Polsce przeżywamy 50 Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej została wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
  5. Za tydzień, po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas III i ich rodziców przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą.
  6. Za dwa tygodnie, po mszy po mszy świętej o godzinie 10.30, kolejne spotkanie dla uczniów klas IV i V i ich rodziców przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego,
  7.  Ksiądz Prefekt umieścił w gablotach przed kościołem szczegółowe informacje dotyczące egzaminów dla kandydatów do bierzmowania, który odbędzie się 18 marca.
  8.  KOMUNIKAT WYDZIAŁU DS. RODZIN

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej, Centrum Psychologiczno-Pastoralne METANOIA w Płocku, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej oraz parafia pw. św. Jakuba w Płocku-Imielnicy ogłaszają konkurs fotograficzny dla rodzin diecezji płockiej pt. „Rodzina przy wspólnym stole”. Chcemy przez to podkreślić, że stół to nie tylko mebel kuchenny, przy którym spożywa się posiłki, ale przede wszystkim miejsce spotkania, rozmowy i wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych.

Zrób zdjęcie swoich najbliższych przy rodzinnym stole (prosimy o zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, min. 2000 pikseli). Następnie do dnia 30 kwietnia 2017 r. wyślij je (wysyłając zdjęcie zgadzasz się na dysponowanie nim przez DRDP i CPP „METANOIA” w celach konkursowych) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. oraz dane:

·              nazwisko i miejsce zamieszkania oraz parafię rodziny ze zdjęcia,

·              Twoje imię i nazwisko,

·              adres,

·              telefon kontaktowy: UWAGA – musisz być pełnoletni!

Po dokonaniu oceny i wyboru najlepszych prac przez jury konkursu, dla trzech zwycięskich rodzin przewidziano cenne nagrody, a dla pozostałych rodzin biorących udział w konkursie pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi dn. 28 maja 2017 r. w Płocku-Imielnicy na zakończenie Pielgrzymki małżeństw i rodzin do relikwii św. Joanny Beretty Molli z parafii pw. św. Stanisława Kostki do parafii św. Jakuba.

Płock, dnia 21 lutego 2017 r.

Ks. Jarosław Kamiński
p.o. Dyrektora ds. Rodzin

1.  Dziś w naszej Parafii jest przeprowadzana zbiórka do puszek na pomoc chrześcijańskim rodzinom w Syrii. Akcję pod hasłem „Rodzina rodzinie” prowadzi Caritas. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2.  Słowa serdecznego podziękowania kieruję do ks. Marka Czajkowskiego za wykonanie dekoracji wielkopostnej w kościele oraz za wykonanie i umieszczenie informacji o rekolekcjach wielkopostnych przed wejściem głównym do kościoła.
  3.  Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4.  Najbliższa środa to 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet. My Kapłani wszystkim Niewiastom życzymy jak najwięcej Bożej radości z bardzo ważnej posługi pełnionej w rodzinach - żony, matki, babci i prababci. W środę na wszystkich mszach świętych będziemy się modlić za wszystkie niewiasty.
  5.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.