VIII Niedziela zwykła – 26 lutego 2017 r.

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Abstynencki. Na ołtarzu bocznym ku czci Matki Bożej zostanie wyłożona Parafialna Księga Abstynencji, do której mogą wpisywać się osoby pragnące przeżyć czas Wielkiego Postu bez picia napojów alkoholowych.
  2. W najbliższą środę - 1 marca - w sposób uroczysty rozpoczynamy Wielki Post, który jest czasem rozpamiętywania Męki Pańskiej.
  3. W Środę Popielcową msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie: 700, 900, 1030, 1200 i po południu z racji dnia pracy o godzinie 1800.
  4. W Środę Popielcową obowiązuje nas ścisły post jakościowy i ilościowy (jemy jeden posiłek do syta lub trzy razy niewielkie ilości).
  5.  W owocnym przeżyciu Wielkiego Postu mogą nam pomóc nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  6.  Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:
  1. godz.1630 dla dzieci;
  2. godz. 1715 dla dorosłych;
  3. godz. 1900 dla młodzieży.
  1.  Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym o godzinie 1630.
  2.  Na czas Wielkiego Postu podejmujemy też swoje osobiste wyrzeczenia. Jest to nasz wkład w dobre przeżycie tegoż ważnego czasu, który mówi nam o wielkiej miłości Boga do człowieka.
  3.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca marca:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 1700 do 1800 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Spowiedź pierwszopiątkowa od 1600 do 1800. Z racji nabożeństwa Drogi Krzyzowej nabożeństwo pierwszopiątkowe wyjątkowo po mszy świętej, która będzie o godzinie 1800.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie po mszy świętej, która będzie o godzinie 1800.
  4. W przyszłą niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  1.  W sobotę 11 marca br. jest organizowany wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Zapisy na Misterium Męki Pańskiej w niedziele po mszach świętych w zakrystii kościoła, w  dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, aż do zamknięcia listy. Cena za wyjazd - bilet, ubezpieczenie i przejazd - w cenie 43 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Wyjazd o godzinie 8.00.
  2.  Na naszej parafialnej stronie internetowej został zamieszczony program pielgrzymki do Ziemi Świętej, która będzie w dniach 5-12 września 2017 r. Proszę, by osoby zapisane na pielgrzymkę, do końca lutego w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, uzupełniły dane i dokonały pierwszej wpłaty w kwocie 650 zł. Jeśli tego nie uczynią, zostaną skreśleni z listy, a ich miejsce zajmą osoby wpisane na listę rezerwową.
  3.  Dzisiaj przypada dzień imienin, a jutro pierwsza rocznica sakry biskupiej ks. biskupa Mirosława Milewskiego. Dziś modlimy się na każdej mszy świętej za naszego biskupa pomocniczego Mirosława.
  4.  Najbliższy wtorek - 28 lutego - to szczególny dzień dla księdza biskupa Romana Marcinkowskiego: imieniny, urodziny oraz kolejna rocznica mianowania go przez Papieża biskupem pomocniczym naszej diecezji. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu biskupie Romanie.
  5.  Za tydzień w naszej Parafii będzie zbiórka do puszek na pomoc chrześcijańskim rodzinom w Syrii. Akcję pod hasłem „Rodzina rodzinie” prowadzi Caritas.
  6. Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  7.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.