VII Niedziela zwykła – 19 lutego 2017 r.

1. Dziś wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, których my Kapłani odwiedziliśmy w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Jest też podsumowanie kolędy.
  2. Z racji ferii zimowych w miesiącu lutym nie ma spotkań dla klas III przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą oraz dla klas IV i V przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. W sobotę 11 marca br. jest organizowany wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Zapisy na Misterium Męki Pańskiej w niedziele po mszach świętych w zakrystii kościoła, w  dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, aż do zamknięcia listy. Cena za wyjazd - bilet, ubezpieczenie i przejazd - w cenie 43 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
  4. Na naszej parafialnej stronie internetowej został zamieszczony program pielgrzymki do Ziemi Świętej, która będzie w dniach 5-12 września 2017 r. Proszę, by osoby zapisane na pielgrzymkę, do końca lutego w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, uzupełniły dane i dokonały pierwszej wpłaty w kwocie 650 zł. Jeśli tego nie uczynią, zostaną skreśleni z listy, a ich miejsce zajmą osoby wpisane na listę rezerwową.
  5. W najbliższą środę - 22 lutego br. - w 86. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku Msze Święte będą sprawowane o godz.: 6:30, 10:00, 12:00 i 15:30. O godzinie 15:00 – modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza Święta i adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się błogosławieństwem o 21:00. Ze względu na rozbudowę Sanktuarium i napływ pielgrzymów główne uroczystości diecezjalne odbędą się w płockiej katedrze. O godzinie 18:00 Eucharystii przewodniczyć będzie bp Roman Marcinkowski. W obchodach rocznicy objawień uczestniczą nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego, przybywający tradycyjnie na te uroczystości mimo zimowej aury z wielu miejscowości w Polsce.

Serdecznie zaprasza: Ks. Andrzej Pieńdyk – rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

wraz z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

1. AKCJA „ZAPAL ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA” – 22 LUTEGO 2017 R.

Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zaprasza do udziału w akcji pod nazwą „Zapal Światło Miłosierdzia” w dniu 22 lutego br. – w 86. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku.

Udział w akcji polega na zapaleniu przez wiernych w dniu 22 lutego br. w godz. 19.00-21.00 Światła Miłosierdzia w oknach domów. Natomiast przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, będących znakiem wiary, światła mogą być zapalone w ciągu całego dnia. W ten sposób rodziny chrześcijańskie mogą się połączyć duchową więzią z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – miejscem, gdzie 86 lat temu, dokładnie 22 lutego 1931 r. św. Siostra Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa w obrazie „Jezu, ufam Tobie.

1. Od jutra wracamy do zwykłego rozkładu mszy świętych w dni powszednie tj. o godzinie 7.00, 18.00 i 18.30.
  2. Również godziny przyjęć w kancelarii parafialnej wracają do czasu przedkolędowego tj.: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30 - 17.30; w soboty 8.00 - 9.30. Kancelaria jest nieczynna w niedziele i święta oraz w pierwsze piątki miesiąca.
  3. SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY NA 50. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU

Drodzy Diecezjanie!

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej Ojczyzny.

Płock, dnia 9 lutego 2017 r.

Wasz biskup Piotr

1.  W ubiegłym tygodniu zakupiłem 400 litrów oleju grzewczego do ogrzewania kościoła.
  2. Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  3.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.