VI Niedziela zwykła – 12 lutego 2017 r.

1. Za tydzień, już zwyczajowo, wszystkie msze święte zostaną odprawione w intencji Parafian, których my Kapłani odwiedziliśmy w czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Będzie też podsumowanie kolędy. Serdecznie zapraszamy.
  2. Z racji ferii zimowych w miesiącu lutym nie ma spotkań dla klas III przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą oraz dla klas IV i V przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  3. W sobotę 11 marca br. jest organizowany wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Zapisy na Misterium Męki Pańskiej w niedziele po mszach świętych w zakrystii kościoła, w  dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, aż do zamknięcia listy. Cena za wyjazd - bilet, ubezpieczenie i przejazd - w cenie 43 zł. Są jeszcze wolne miejsca.
  4. Na naszej parafialnej stronie internetowej został zamieszczony program pielgrzymki do Ziemi Świętej, która będzie w dniach 5-12 września 2017 r. Zapisy, wraz z wpłatą pierwszej raty w wysokości 650 zł, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do wyczerpania miejsc.
  5. AKCJA „ZAPAL ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA” – 22 LUTEGO 2017 R.

Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zaprasza do udziału w akcji pod nazwą „Zapal Światło Miłosierdzia” w dniu 22 lutego br. – w 86. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku.

Udział w akcji polega na zapaleniu przez wiernych w dniu 22 lutego br. w godz. 19.00-21.00 Światła Miłosierdzia w oknach domów. Natomiast przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, będących znakiem wiary, światła mogą być zapalone w ciągu całego dnia. W ten sposób rodziny chrześcijańskie mogą się połączyć duchową więzią z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – miejscem, gdzie 86 lat temu, dokładnie 22 lutego 1931 r. św. Siostra Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa w obrazie „Jezu, ufam Tobie.

1. Do dnia 19 lutego br., msze święte w dni powszednie są tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie ma mszy popołudniowych.
  2. Kancelaria parafialna do dnia 19 lutego br. jest czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  3. Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Rozpoczęły się ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży oraz ich rodzicom, a także wszystkim pracującym w szkołach życzymy dobrego wypoczynku.
  5.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.