IV Niedziela zwykła - 29 stycznia 2017 r.

1. Dziś na mszy świętej o godzinie 12.00 jedno czytanie oraz psalm responsoryjny, a także jedna pieśń podczas komunii świętej będzie w wykonaniu zespołu góralskiego, który po zakończeniu mszy świętej wykona koncert kolęd.
  2. W najbliższy czwartek 2 lutego - Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, w tradycji zwana Uroczystością Matki Bożej Gromicznej. Poświęcenie gromic na każdej mszy świętej, które będą o godzinie: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i po południu z racji dania pracy o godzinie 18.00. Jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W tym dniu organizowana jest ogólnopolska zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego:
  1. Pierwszy czwartek adoracja od 17.00 do 18.00 prowadzona przez osoby należące do Parafialnej Grupy Przenajświętszej Krwi Chrystusowej.
  2. Pierwszy piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 16.00 do 18.00. Adoracja w ciszy – z racji mszy – od 17.00 do 18.00. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o godzinie 17.45.
  3. Nabożeństwo pierwszosobotnie, po mszy świętej, która jest o godzinie 7.00,
  1. Za tydzień w niedzielę, po sumie, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  2. W najbliższy czwartek o godzinie 19.15 w nowym domu parafialnym spotkanie Rady Gospodarczej.
  3. W najbliższy piątek o godzinie 19.00 kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  4. Z racji ferii zimowych w miesiącu lutym nie ma spotkań dla klas III przed pierwszą spowiedzią i komunią świętą oraz dla klas IV i V przed uroczystym odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego.
  5. W sobotę 11 marca br. jest organizowany wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Zapisy na Misterium Męki Pańskiej w niedziele po mszach świętych w zakrystii kościoła, w  dni powszednie w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, aż do zamknięcia listy. Cena za wyjazd - bilet, ubezpieczenie i przejazd - w cenie 43 zł.
  6. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na wszystkie dni został już podany, jest umieszczony na parafialnej stronie internetowej.
  7.  Przez czas wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 19 lutego br., msze święte w dni powszednie są tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie ma mszy popołudniowych.
  8.  Kancelaria parafialna do dnia 19 lutego br. jest czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  9.  W tym tygodniu na naszej parafialnej stronie internetowej zostanie zamieszczony program pielgrzymki do Ziemi Świętej, która będzie w dniach 5-12 września 2017 r. Zapisy, wraz z wpłatą pierwszej raty, w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, do wyczerpania miejsc.
  10. Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  11.  Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.