III Niedziela zwykła - 22 stycznia 2017 r.

1. Od dziś za tydzień msza święta o godzinie 12.00 z oprawą muzyczną oraz koncert kolędowy w wykonaniu górali.
  2. W sobotę 11 marca br. jest organizowany wyjazd na Mękę Pańską do Czerwińska. Ponieważ jestem w trakcie załatwiania autokaru, zapisy na Misterium Męki Pańskiej będą od przyszłej niedzieli.
  3. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jest to czas wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkań i domów. Czas naszych wspólnych, bezpośrednich spotkań i rozmów. Jeśli dzieci i młodzież będą w szkole, proszę o pozostawienie zeszytów od religii. Zwyczajem lat ubiegłych, na 10 minut przed rozpoczęciem wizyty duszpasterskiej, prosimy o pojazdy. Wcześniej Pan Marcin będzie roznosił: wodę święconą, kredę i kadzidło. Ofiary składane przy tej okazji Panu Marcinowi są jedną z form naszej wdzięczności za prace wykonywane przez niego w kościele i przy kościele. Plan kolędy na dni do 28 stycznia 2017 r. został już podany, jest umieszczony w gablotach przed kościołem i na parafialnej stronie internetowej. Dziś plan na kolejne dni kolędy:

Poniedziałek 30 stycznia 2017 r.

Od godziny 15.00 ulica Wiosenna od numerów najwyższych do numeru 9 i 10 – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Harcerska 13 i ulica Kasztanowa od numerów najniższych, łącznie z ulicą Pogodną – drugi z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Leszczynowa od numerów najniższych – trzeci z Księży.

Wtorek 31 stycznia 2017 r.

Od godziny 15.00 ulica Orzechowa i ulica Śliwowa wraz z ulicą Morelową 2, 6, 8, 10 – trzech Księży:

• jeden z Księży ulica Orzechowa od numerów najniższych do ulicy Morelowej,
  • drugi z Księży ulica Morelowa 2, 6, 8, 10 i ulica Orzechowa od Morelowej;
  • ulica Śliwowa od numerów najniższych i ulica Orzechowa od Śliwowej – trzeci z Księży.

Środa 1 lutego 2017 r.

Od godziny 9.00 ulica Lokalna od Wyszogrodzkiej, ulica Łamana numery 12, 10, 11, 9 i ulica Darniowa – jeden z Księży.

Od godziny 15.00 ulica Prosta – dwóch Księży (jeden od numerów najniższych, drugi od najwyższych).

Piątek 3 lutego 2017 r.

Od godziny 15.00 ulica Harcerska od cmentarza do kościoła, ulica Wiosenna od kościoła do Majowej i ulica Majowa – jeden Ksiądz.

Sobota 4 lutego 2017 r.

Od godziny 8.30 ulica Grabowa, Cisowa, Jesionowa 10, Botaniczna 10, 16 – jeden z Księży.

Od godziny 8.30 ulica Kątowa od numerów najwyższych oraz ulica Łamana 8, 7, 5, 4 – drugi z Księży.

Od godziny 8.30 ulica Srebrna – trzeci z Księży.

1. Przez czas wizyty duszpasterskiej tj. do dnia 19 lutego br., msze święte w dni powszednie są tylko o godzinie 7.00 i 7.30. Nie ma mszy popołudniowych.
  2. Kancelaria parafialna do dnia 19 lutego br. jest czynna w dni powszednie w godzinach 7.30 – 8.00.
  3. Czasopisma religijne (Gość Niedzielny i Mały Gość) możemy nabywać w zakrystii kościoła.
  4. Dziś przypada Dzień Dziadka, wczoraj był Dzień Babci. My Kapłani, wszystkim Babciom i Dziadkom, a także Prababciom i Pradziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia. Życzymy jak najlepszego zdrowia i radości ze swoich wnuków czy też prawnuków. Kieruję zachętę o odwiedzenie swoich Dziadków i złożenia im życzeń, a jeśli nie ma ich już na ziemi, niech popłynie modlitwa kierowana do Boga o jak najszybsze ich zbawienie.
  5. Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom Parafii i kościoła, którzy dziś czy też w tygodniu który rozpoczynamy, obchodzą czy też będą obchodzić imieniny, urodziny czy też inne uroczystości, składamy jak najserdeczniejsze życzenia.